Nehoda

Mladík naboural popeláře! On nepřežil, z auta zbyl jen šrot!

Tragická nehoda se ráno stala u Kumburského Újezdu na Jičínsku. Srazil se tam popelářský vůz s osobním autem, ve kterém zemřel 22letý řidič. Podle policie mladík zřejmě nedobrzdil a střetu se nedokázal vyhnout.

Obě vozidla se o půl deváté ráno srazila takovou silou, že se popeláři neudrželi na kolech a skončili na boku. Místo, kde seděl řidič osobního auta, úplně zmizelo. "Zraněním na místě podlehl," řekl mluvčí policie Aleš Brendl.

Záchranáři posádku popelářského auta převezli do nemocnice, naštěstí ale jen s lehkými zraněními. Policisté mají zkušenosti, že pro některé řidiče je 90kilometrová rychlost v tomto úseku mnohdy až směšná.

Mladík, který řídil osobního auto, je podle vyšetřovatelů pravděpodobným viníkem nehody. "Zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti narazil zezadu do sběrného nákladního vozu, "popsal pravděpodobnou příčinu nehody mluvčí policie.

Řidič popelářského vozu zastavil u dělící čáry a chtěl z hlavní silnice odbočit doleva. Dechová zkouška u něj byla negativní. "U řidiče osobního automobilu byla nařízena zdravotní pitva, která prokáže, zda byl řidič pod vlivem alkoholu, nebo ne," dodal Brendl.

Související obsah

Mladík, který zemřel u Kumburského Újezdu, je už na silnicích v Královéhradeckém kraji letošní jedenáctou obětí dopravních nehod.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz