Houby

Houbaři se pochlubili úlovky! Prozradili, kde takové macky najít

Houby v těchto dnech rostou jako divé. Potvrzují to i úlovky čtenářů TN.cz, kteří se nám pochlubili svými fotkami. Prozradili také, kam na ně vyrazit!

Stačí hodinka a z lesa odnesete i několik kilo hub. Nasbírat plný košík není v těchto dnech žádný problém. Rostou hlavně hřiby pravé, smrkové, kováři a růžovky. Vzácněji také křemenáče, kozáci, klouzci či holubinky, ale objevují se i podzimní druhy hub jako třeba babky. A po desetiletích útlumu se začínají hojně objevovat i lišky obecné a vysoké.

"Žďár nad Sázavou, cca hodinku v lese - hodně mladých hřibů, takže začínají ve velkém růst," pochlubil se Rostislav, který přinesl plný koš suchohřibů a praváků.

Související obsah

Parádní úlovky hlásí Lucie z Jizerských hor, Martina zase radí vyrazit na houby na Bílou. Pravými hřiby se pochlubil také Pepa z Mladoboleslavska.

KDE ROSTOU HOUBY VE VAŠEM KRAJI, SE PODÍVEJTE ZDE

Podařilo se vám také najít parádní úlovky? Pochlubte se nám na zpravy@nova.cz nebo na nás facebook!

I mykologové potvrzují, že pro houby je teď ideální doba. Invazi hlásí hlavně v Jizerských horách nebo v Krkonoších. "Je čas vyrazit do lesa, houby teď obecně rostou. Má to jediný průšvih, že jsou hodně červavé. Houby rostou, ale ne všude a ne pro každého," popsal mykolog Petr Hampl.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz