Vědci odhalili 27 životních událostí, které přispívají ke stáří našeho mozku a můžou zvýšit pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy choroby. Patří sem například vyhazov z domova nebo rozvod rodičů.
Na Univerzitě ve Wisconsinu v USA tým vědců provedl výzkum stresujících životních událostí, od narození po současnost, u 1320 lidí v průměrném věku 58 let, uvedl deník Dailymail.
Stresující události mohou vést podle vědců k depresi, přispívat k většímu riziku demence a vzniku Alzheimerovy choroby. "Jedná se o stresující události, které se nám staly v životě, jsou to různé věci, které si vybavíme a které na nás měly dopad a byly pro nás stresující," uvedla pro deník Dailymail doktorka Maria Camillo z americké Alzheimerové asociace, která tuto studii představila na mezinárodní konferenci v Londýně.
"Demence mozku, ale i jeho zdraví, by měly být považovány za otázku týkající se našeho celého životního cyklu, ne jen poloviny života nebo událostí, které se nám staly v pozdějším věku. Na zdraví mozku musíme myslet od narození," dodala doktorka Maria Camillo.
Mezi stresující události patří například opakování ročníku ve škole, vyhazov z domova, rozvod rodičů, ale i dlouhodobá nezaměstnanost, vyhlášení bankrotu a fyzické týrání.
NEPŘEHLÉDNĚTE:
POZOR! Dělají se vám tyto skvrny na těle? Může to být otázka života a smrti!
Jak se jmenuje ten Němec, co mi krade prášky?
Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz