Zahraničí

K vzniku Alzheimera přispívá 27 životních událostí. Zažili jste je?

K vzniku Alzheimera přispívá 27 životních událostí. Zažili jste je?
Zdroj: Profimedia

Vědci odhalili 27 životních událostí, které přispívají ke stáří našeho mozku a můžou zvýšit pravděpodobnost vzniku Alzheimerovy choroby. Patří sem například vyhazov z domova nebo rozvod rodičů.

Na Univerzitě ve Wisconsinu v USA tým vědců provedl výzkum stresujících životních událostí, od narození po současnost, u 1320 lidí v průměrném věku 58 let, uvedl deník Dailymail.

Stresující události mohou vést podle vědců k depresi, přispívat k většímu riziku demence a vzniku Alzheimerovy choroby. "Jedná se o stresující události, které se nám staly v životě, jsou to různé věci, které si vybavíme a které na nás měly dopad a byly pro nás stresující," uvedla pro deník Dailymail doktorka Maria Camillo z americké Alzheimerové asociace, která tuto studii představila na mezinárodní konferenci v Londýně.

Související obsah

"Demence mozku, ale i jeho zdraví, by měly být považovány za otázku týkající se našeho celého životního cyklu, ne jen poloviny života nebo událostí, které se nám staly v pozdějším věku. Na zdraví mozku musíme myslet od narození," dodala doktorka Maria Camillo. 

 Mezi stresující události patří například opakování ročníku ve škole, vyhazov z domova, rozvod rodičů, ale i dlouhodobá nezaměstnanost, vyhlášení bankrotu a fyzické týrání.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZOR! Dělají se vám tyto skvrny na těle? Může to být otázka života a smrti!

Jak se jmenuje ten Němec, co mi krade prášky?

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz