Napadení

Invalida vzbudil na konečné muže, dostal za to nakládačku. VIDEO

Už od srpna pražští policisté neúspěšně pátrají po neznámém agresorovi, který na zastávce Zličín brutálně napadl invalidu, který ho vzbudil a upozornil, že je na konečné zastávce. Napadenému pomohli ostatní cestující. Útočník měl ještě tu drzost, že po své oběti chtěl peníze za čepici, kterou měl během napadení ztratit.

Proč jej agresor napadl, zřejmě ještě dnes oběť nechápe. Při vystupování z metra na konečné zastávce si všiml muže, který na sedačce spal. Zavolal na něj, aby vstával, že je na konečné a metro dál nepojede.

"Muže vzbudil, nicméně slova díků neslyšel, ba právě naopak. Probuzený ho zasypal sprostými nadávkami i výhružkami, že ho zbije, když už ho vzbudil," uvedl mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Muž, který je v invalidním důchodu, zvedl francouzské hole a odhodlán se bránit je překřížil v úrovni hlavy agresora. Útočník hole chytl, s invalidou se přetahoval tak silně, až muž spadl na zem.

"Tam začal volat o pomoc a snažil se doplazit pod lavičku, aby se před násilníkem skryl. Agresor bez ohledu na zdravotní stav napadeného v útoku pokračoval a ležícího muže začal kopat do zad a dokonce ho několika údery pěstí zasáhl do hlavy," popsal útok Rybanský.

Související obsah

Cestující nakonec napadeného před agresorem ubránili. Ten sedl do metra a odjel. Za chvíli se ale vrátil a měl tu drzost, že chtěl ještě po napadeném muži peníze za čepici, kterou při útoku ztratil.

"Když hotovost nedostal, vzal invalidovi alespoň jednu francouzskou hůl, jako náhradu. Naštěstí opět zasáhl jeden z cestujících, který dokázal muže přemluvit, aby mu hůl vrátil," doplnil Rybanský.

Související obsah

Přestože mají celý útok i následný pohyb agresora natočený na bezpečnostních kamerách, nepovedlo se ještě policistům zjistit, o koho jde. A tak se s prosbou o pomoc obrátili na veřejnost. Informace o totožnosti muže přijmou na lince 158 nebo na libovolné služebně.

Napadený muž si z útoku naštěstí odnesl jen pár modřin a zranění v obličeji. Útočníkovi ale hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz