Meningitida

Dívenka trpí nejhorší meningitidou za 25 let! Amputovali jí nohy i ruce

Dívenka trpí nejhorší meningitidou za 25 let! Amputovali jí nohy i ruce
Zdroj: Profimedia

Otřesné chvíle zažívají v těchto dnech rodiče Kii Gottové (11 měsíců) z Bradfordu ve Velké Británii. Holčička kvůli meningitidě přišla o obě ruce i nohy. Podle doktorů je to nejhorší případ, jaký se objevil za posledních 25 let.

Že něco není v pořádku, si všimla maminka malé Kii asi před měsícem. Přišlo jí divné, že se holčička neraduje z příchodu tatínka z práce tak jako předtím. Vzala ji proto k doktorovi, ten je ale poslal domů.

Jenže ještě týž den večer se holčičce objevila po celém těle vyrážka. Než stihli přijet záchranáři, začala holčička kolabovat. Léky jí museli zdravotníci vpíchnout do holeně, žíly jí totiž vypověděly službu. Během převozu do nemocnice prodělala dívenka menší srdeční příhodu.

Lékaři jí diagnostikovali meningokokovou sepsi. Podle nich jde o nejhorší případ meningitidy za posledních 25 let. Holčičce nakonec museli amputovat všechny čtyři končetiny, poslední minulý týden, píše britský web Metro. Kromě toho má poškozený mozek a částečně přišla o zrak i sluch. Stále to ale nevzdává.

Související obsah

Kiin otec Paul viní Národní zdravotní službu, ta totiž v loňském roce zvýšila věk, kdy se proti této zákeřné nemoci očkuje, až na jeden rok. Argumentovali tím, že v populaci do jednoho roku už se prakticky nevyskytuje.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz