Jak ušetřit

Zdraví je to nejcennější, co máte – pojistěte ho

Zdraví je to nejcennější, co máte – pojistěte ho
Zdroj: TN.cz

Stal se vám úraz nebo jste onemocněli? Pojištění slouží právě k pokrytí výpadku příjmu.

Vyznat se v džungli nabídek různých pojistných produktů, které zajistí vás či vaši rodinu v případě úmrtí, úrazu nebo pracovní neschopnosti, je nadlidský úkon. Rizika číhají na každém rohu a je lepší být připraven.

Pokud byste se při výpadku jednoho příjmu dostali do červených čísel a nezbylo by vám na měsíční „rodinný provoz“, může pojištění pomoct řešit vaši situaci. Například při úmrtí člena rodiny poklesnou rodinné výdaje zhruba o 30 %, ale v případě úrazu či trvalého poškození zdraví naopak narůstají kvůli výdajům na léky, rehabilitace atd. Ideální je obrátit se na kvalitního a nezávislého finančního poradce, který by měl umět poradit pojištění šité na míru přímo pro vás.

Související obsah

Pořádně si ale rozmyslete a nechte si vysvětlit, na co se vlastně pojišťujete a za jakých podmínek. Zajímejte se nejen o cenu pojištění, ale hlavně o výluky a výjimky. Každá pojišťovna je může mít jiné.

Pojištění si vždy uzavírejte včas, dokud je váš zdravotní stav pro přijetí do pojištění přijatelný. Pokud se již s nějakými potížemi léčíte, může to být důvod k zamítnutí či omezení vstupu do pojištění.
 

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz