Andrej Babiš

Nový premiér Babiš promluvil. Řekl, jaké budou priority vlády

Nově jmenovaný premiér Andrej Babiš v Televizních novinách TV Nova prozradil, jaké budou priority jeho vlády. Chce řešit důchodovou reformu, bojovat proti byrokracii nebo snižovat daně. Už 14. prosince by měl Babiš Česko zastupovat v Bruselu na summitu Evropské rady.

Premiérem jmenoval Andreje Babiše prezident Miloš Zeman ve středu po poledni. Kdo mu jako první gratuloval, si už Babiš nevzpomíná. "Dostal jsem stovky SMS a emailů. Všem děkuji a postupně jim odpovím," slíbil nový premiér.

Každý z ministrů dostane od Babiše úkoly. "Budeme řešit věci, které se dlouho neřešily. Hlavně důchody a důchodovou reformu, protože důchody jsou stále nízké. Budeme bojovat proti byrokracii, chceme digitalizovat státní správu, investovat, snižovat daně," vyjmenovává Andrej Babiš své priority.

Uvedl také, že chce přesvědčit lidi, že jeho vláda je jiná, než vlády předešlé. Ministři podle něj budou více chodit mezi lidi a budou prezentovat svou práci. Jako premiér by Babiš chtěl trávit co nejvíce času v České republice.

Pro svou vládu nemá ve sněmovně předjednanou většinu. O důvěru vláda, kterou prezident jmenuje příští týden v úterý, požádá po novém roce. "Udělám maximum, abychom přesvědčili parlamentní strany a hnutí, které říkají, že nechtějí přijmout odpovědnost a vládnout s námi," prohlásil Babiš.
Strany začne oslovovat po návratu z Bruselu 19. prosince.

"Chtěl bych oslovit strany s naším programovým prohlášením a snažit se je přesvědčit aby, když už nechtějí do vlády vstoupit, ji alespoň tolerovaly, protože občané chtějí, aby vláda byla funkční. Myslím, že občanům je jedno, jestli je v demisi nebo bez podpory. Chtějí, abychom pracovali každý den v jejich prospěch," řekl nový premiér.

Během prosincového jednání Evropské rady chce získat spojence, kteří by Česku pomohli přesvědčit Evropskou komisi, že je potřeba vést boj proti ilegální migraci tak, že se Evropská unie primárně zaměří na boj proti pašerákům.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Andrej Babiš

Důležité Události

Píše se na Deník.cz