UFO

Opravdu může jít o UFO, šokuje slavný vědec! Promluvil o záhadě

Opravdu může jít o UFO, šokuje slavný vědec! Promluvil o záhadě
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejslavnějších vědců na světě Stephen Hawking potvrdil, že vesmírný "doutník", který mezi lidmi v posledních týdnech vzbuzuje hotové senzace, opravdu může být sondou mimozemšťanů. Vesmírný objekt nyní pečlivě zkoumá. Výzkum už zahájila i NASA.

Britský fyzik a výzkumník Stephen Hawking, který před třemi lety prohlásil, že klasicky vnímaná černá díra neexistuje, nyní šokoval prohlášením, že vesmírné těleso známé jako Oumuamua opravdu může být důkazem mimozemské civilizace, informuje britský Express.

O původu vesmírného "doutníku" vedou vědci spory už týdny. Jde totiž o první těleso z vnějšku sluneční soustavy, které se podařilo zachytit. Původně si experti mysleli, že jde o kometu nebo asteroid. Nyní už si však nejsou jistí ničím.

Podle vědců překonal objekt lidem těžko představitelnou vzdálenost, nyní se skupina odborníků z Breakthrough Listen, vedená právě Stephenem Hawkingem, snaží zjistit, jestli je objekt cizí sondou, nebo nikdy dřív nespatřenou přírodní záhadou.

Související obsah

"Žádný známý asteroid nebo kometa v našem solárním systému nemění tak silně jas a nemá tak velký rozdíl mezi délkou a šířkou," okomentovala nález Karen Meechová z Astronomického institutu na Havaji.

"Možná, že mimozemšťané mají mateřskou loď, která rychle cestuje a uvolňuje menší kosmické lodě. Ty volně spadají do planetárního systému na průzkumné mise," myslí si uznávaný profesor astrofyziky z Harvardské univerzity Avi Loeb.

Objekty sledují i oba nejznámější teleskopy z NASA - Hubbleův a Spitzerův. Ředitel výzkumného centra na hledání mimozemského života (SETI) Andrew Siemion řekl, že plánuje desetihodinové pozorování zaměřené na výskyt cizích technologií. "Je to jako rozhlasová stanice, do které se naladíte svým autorádiem," řekl.


ČTĚTE TAKÉ:

APOKALYPSA se blíží: Lidstvo brzy zabije ‚ Měsíc‘! Budeme umírat velmi pomalu, říkají vědci

PŘEKVAPIVÁ ZPOVĚĎ: Žena popsala, jak ji unesli mimozemšťané. Nebudete věřit, co strašného jí provedli!

FOTO: NASA vyfotila Boží ruku ve vesmíru

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz