Prezidentské volby 2018

"Máte milenku?" Podívejte se, kdo odpověděl a kdo se vykrucoval

"Máte milenku?" Podívejte se, kdo odpověděl a kdo se vykrucoval
Zdroj: TN.cz

Redakce TN.cz rozeslala všem kandidátům na prezidenta dotazník, ve kterém zjišťovala i jejich rodinné poměry. Ptali jsme se na jejich rodinný stav, zda mají děti nebo na to, jestli mají milenku. Součástí dotazu na rodinné poměry bylo i to, zda chovají nějaké zvíře.

Z devítky kandidátů na dotazník, který kromě rodinných poměrů zjišťoval také politické názory kandidátů, jejich majetkové poměry či zdravotní stav, jako jediný neodpověděl stávající prezident Miloš Zeman. Ten je podruhé ženatý, s manželkou Ivanou má dceru Kateřinu, z prvního manželství pak syna Davida, který je lékařem v Ostravě.

Otázka "Měl jste nebo máte milenku?" se nelíbila bývalému řediteli Škody Auto Vratislavu Kulhánkovi. "Nemyslím si, že podobné otázky splňují nároky a základní etiku novinářské práce," vzkázal Kulhánek. Ten je rozvedený, se stávající partnerkou žije sedm let. "Mám dvě dospělé dcery, které žijí své životy," dodal Kulhánek. S partnerkou chovají jednoho kocoura.

Producent Petr Hannig je jediným vdovcem mezi kandidáty. "Vzhledem ke svému věku už ne," odpověděl na otázku, zda má milenku. "Vdovcem jsem už 28 let, takže těch přítelkyň bylo několik. Byly samozřejmě i milenkami," dodal Hannig, který má jednoho syna, ten ale žije v zahraničí. Hannig míval psy, po smrti posledního ale neměl čas pořídit si nového. "Mám rád i kočky, ale syn je na ně až životu nebezpečně alergický," vysvětluje Hannig, proč doma kočku mít nemůže.

Související obsah

"Nemám," napsal redakci TN.cz na otázku, zda měl nebo má milenku bývalý premiér Mirek Topolánek. Ten se v době, kdy byl premiérem, rozvedl. Po odchodu z úřadu se oženil s partnerkou Lucií Talmanovou. Už v roce 2007 se jim narodil syn Nicolas. S první manželkou Pavlou má dospělé děti Petru, Janu a Tomáše.

Jiří Drahoš podle svých slov milenku "nemá a neměl". S manželkou Evou je ženatý přes 40 let, mají spolu dvě dospělé dcery. Drahoš prozradil, že teď žádné zvíře nemá. "Dříve jsme měli šestnáct let psa," dodal.

Související obsah

Poprvé ženatý je i bývalý diplomat Pavel Fischer. Na to, jestli má nebo měl milenku, odpověděl "Ne". S manželkou Klárou je v roce 2013 postihla rodinná tragédie. Nejstarší syn Vojtěch, který trpěl vážným postiženým, zemřel. Fischer má další tři děti, syna Benedikta a dcery Barboru a Markétu. Rodina se dále stará o psa a toulavou kočku.

"Nemám, neměl jsem a neplánuji," odpověděl na to, jestli má milenku lékař a aktivista Marek Hilšer. S manželkou Monikou rodinu plánují. Hilšer o sobě prozradil, že je včelař.

Textař a producent Michal Horáček odpověděl, že milenkou pro něj je jeho žena. V roce 2012 se podruhé oženil. S manželkou Michaelou má šestiletou dceru Julii. Z prvního manželství má syna Filipa a dceru Rut. Doma s nimi žijí také dva kocouři.

Související obsah

"Žiji ve šťastném manželství se skvělou ženou, která je milá, krásná a velmi mě podporuje. Tak proč bych si měl komplikovat život milenkou?" napsal kandidát Realistů Jiří Hynek. Je podruhé ženatý, s manželkou Eliškou má dva syny. S první ženou má syna a dceru. Ačkoliv má zvířata rád, prý nyní nemá z pracovních důvodů čas se o ně starat, proto žádné nechová.

Kompletní profily kandidátů najdete ZDE.
 

Kandidáti debatovali ve středu na webu TN.cz, jak debata probíhala se podívejte v reportáži:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz