Domácí

Útok na Zemana řeší v cizině: "Může za to jeho vztah k východu!"

Incident ve volební místnosti, při kterém se obnažená aktivistka snažila dostat k prezidentu Zemanovi, vyvolal ohlasy i v zahraničí. Podle nich je to reakce na jeho politické preference směřující k Rusku a Číně. Celkově hovoří zahraniční média o českých volbách jako o referendu o Zemanovi.

První den prezidentských voleb narušil nečekaný incident. Když prezident Miloš Zeman přišel do volební místnosti, přiběhla k němu známá aktivistka, sundala si košili a na těle měla anglicky napsáno "Zeman, Putinova děvka".

Stejnou věc také křičela a ve skandování pokračovala i poté, co ji ochranka prezidenta strhla na zem. Jednalo se o aktivistku Anželinu Diašovou, která he součástí ukrajinské skupiny Femen.

Útok na současnou hlavu státu zaznamenala i zahraniční média, která často označují prezidentské volby jako referendum o Zemanovi. Zahraniční novináři často vyzdvihují například to, že by případné zvolení jiného prezidenta mohlo znamenat přesun preferencí České republiky k Evropské unii a více na západ.

"Zemanovy politické preference vyústily v protestní akci, při které se polonahá aktivistka skupiny Femen postavila před prezidenta a křičela "Zeman - Pitunova d*vka," informuje o incidentu agentura Reuters.

Agentura APTN zveřejnila také Zemanovu reakci na útok, český prezident prohlásil, že je poctěn, jelikož si stejná skupina vybrala například papeže.

Související obsah

Zahraniční média vnímají prezidenta Miloše Zemana jako proruského a pročínského, ve spojitosti s útokem často připomínají kontroverzní vtipkování s Vladimírem Putinem, když český prezident prohlásil, že by se měli novináři likvidovat.
 

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz