Auto

Řidič při kontrole srazil strážníka, po autě pátrá policie

Řidič při kontrole srazil strážníka, po autě pátrá policie
Zdroj: MP Praha

Měla to být rutinní silniční kontrola, řidič zastavovaného auta v Plzni ovšem se strážníky nehodlal spolupracovat a do jednoho z městských policistů najel. Nyní jeho i vůz hledají policisté.

"Krátce před půlnocí z pátku na sobotu chtěla hlídka strážníků zkontrolovat řidiče auta, který jel v protisměru v prostoru křižovatky Kopeckého sady – Smetanovy sady a Jungmannovy ulice," popsala začátek incidentu mluvčí policie Pavla Burešová.

Nejdřív nic nenasvědčovalo tomu, že budou problémy - řidič totiž nejprve na pokyn hlídky reagoval a začal zpomalovat. Jenže pak opět dupl na plyn a jednoho ze strážníků srazil.

"Řidič v červeném Peugeotu 106 se střešním okýnkem a černými zpětnými zrcátky poté z místa události ujel. Policisté po vozidle, které odpovídá výše uvedenému popisu, a řidiči, jenž automobil v inkriminovanou dobu řídil, pátrají," doplnila Burešová.


Související obsah

Informace muži zákona přijmou na lince 158 nebo na kterékoli služebně. Neznámému řidiči ze násilí proti úřední osobě hrozí potenciálně až 12 let za mřížemi podle toho, jak vážná zranění strážníkovi způsobil.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz