Prezidentské volby 2018

Zeman rozjel kampaň a má i svůj spot! Je lepší než ten Drahošův?

Zeman rozjel kampaň a má i svůj spot! Je lepší než ten Drahošův?
Zdroj: TN.cz

Ačkoli stávající prezident Miloš Zeman nejprve tvrdil, že kampaň před volbami nepovede, před druhým kolem je všechno jinak. Prezident dokonce do médií nasadil i propagační video.

I když mají kandidáti na prezidenta ze zákona ve veřejnoprávních médiích prostor k vlastní propagaci, Miloš Zeman této výsady před prvním kolem nevyužil. Jako jediný z devíti kandidátů nevytvořil předvolební spot. Jemu vymezený čas tak ve vysílání vyplňovala pouze jeho fotografie doprovázená fanfárami z Libuše.

Jenže teď se situace změnila a Miloš Zeman vyrazil vstříc obhajobě mandátu s novým nasazením - a také novým videem. Jedná se o sestřih záběrů pořízených během Zemanova úřadování. Zeman je v něm popisován jako profesionál, jeho protivník Jiří Drahoš naopak jako politický začátečník.

Související obsah

"Když posíláte vaši matku na důležitou operaci, kdo má držet skalpel? Zkušený chirurg, nebo student prvního ročníku?" ptá se komentátor ve videu. "Žijeme v době, ve které není čas na chyby. Smutné příklady z různých koutů Evropy varují. Zvolte prezidenta, který neuhne ani o krok," vyzývá v závěru video.

Podívejte se na předvolební spot Miloše Zemana:

To Jiří Drahoš využil možnosti propagovat se v předvolebním spotu už před prvním kolem. A stejnému videu zůstal věrný také před závěrečnou volbou. Ukazuje v něm svá vystoupení na veřejnosti, ale také vlastní rodinnou pohodu.

"Rozhodnete se pro to, co už znáte, nebo raději pro něco nového?" ptá se Drahoš v úvodu videa. "Chceme, aby se nám dařilo lépe, ale to musíme začít u sebe. Nebát se, nelhat a nepodvádět," myslí si prezidentský kandidát.

Podívejte se na předvolební spot Jiřího Drahoše:

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz