Pražský hrad

Žije si jako král a nic ho to nestojí. V tomto ráji může bydlet každý!

Žije si jako král a nic ho to nestojí. V tomto ráji může bydlet každý!
Zdroj: Profimedia

Žije na jednom z nejkrásnějších míst světa a nestojí ho to téměř nic. Každý den se dívá z okna na oceán, žádný nájem ale neplatí a tvrdí, že tento luxus si může dopřát prakticky každý. Lidé mu říkají "král" a důvod je jednoduchý - žije v hradu, i když z písku.

Někomu se tento způsob života může zdát být šílený, Marcio Mizael Matolias (44) je naprosto nadšený. V hradě z písku žije už více než dvě desítky let a bydlení si nemůže vynachválit, informuje britský Daily Mail.

Žije na jedné z nejznámějších a nejkrásnějších pláží světa - brazilské Barra da Tijuca přímo v Rio de Janeiro. "Žiju si vážně královsky a nestojí mě to téměř nic. Vyrůstal jsem v zálivu Guanabara nedaleko Ria, nedokázal bych žít jinde než na pláži," přiznal novinářům.

Do hradu se přestěhoval kvůli tomu, že neměl peníze na to, aby si koupil pozemek. A svou pevnost si pečlivě hlídá a zvelebuje. Hned jak se objeví problém, odhodí šlechtické manýry stranou a vezme do rukou lopatu.

Související obsah

"Jedinou nevýhodou jsou vysoké teploty, které někdy až příliš rozpálí písek. To se uvnitř vůbec nedá spát a já musím jít k přítelkyni," dodal.

"Král Marcio" je jakousi turistickou atrakcí. Fotí se s nim místní i cizinci, když má náladu, nasadí si i dokonce královskou korunu, vezme žezlo a posadí se na trůn. Takhle pak pózuje ostatním.

Podívejte se na video:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel Jaroslav Hanuš, režisér seriálu Život na zámku

Dlouhodobým zdravotním problémům ve čtvrtek ráno podlehl režisér Jaroslav Hanuš. Bylo mu 70 let. Jeho nejznámějším počinem je seriál Život na zámku v hlavní roli s Tomášem Töpferem, podepsán byl i pod seriály Šípková Růženka nebo Náměstíčko.

Krátká zpráva

Sebastian Kurz definitivně končí v politice

Bývalý rakouský kancléř Sebastian Kurz se podle listu Kronen Zeitung rozhodl definitivně skončit v politice. V čele rakouské vlády poprvé stanul v roce 2017 coby vůbec nejmladší premiér na světě, bylo mu 31 let. V říjnu letošního roku musel rezignovat kvůli aféře se zmanipulovanými předvolebními průzkumy. Kurz se ale už do křesla kancléře nebude chtít vrátit. Podle listu Kronen Zeitung rozhodlo i to, že se mu narodil syn. V čele rakouských lidovců Kurze nahradí ministr vnitra Karl Nehammer.

Krátká zpráva

První případ omikronu hlásí i Spojené státy

USA jsou další zemí, kde byla potvrzena nákaza novou mutací koronaviru omikron. Nakaženým je plně očkovaný cestovatel, který se do Kalifornie vrátil z Jižní Afriky.

Píše se na Deník.cz