Šanghaj

V Šanghaji vjelo auto do lidí: 18 zraněných. Mohla za to cigareta

Čínskou Šanghaj vyděsil řidič, který okolo 4. hodiny středoevropského času najel s autem plným kanistrů s benzínem do lidí před kavárnou na rušné třídě. Obavy z teroristického útoku ale úřady záhy vyvrátily. Řidič si od cigarety zapálil auto a pak nezvládl řízení.

Za volantem dodávky seděl čtyřicetiletý muž. Média uvedla jen jeho příjmení - Chen. Okolo 9. hodiny místního času najel na křižovatce v centru města na chodník a před kavárnou Starbucks narazil do chodců.

Auto začalo hned hořet. Státní deník People´s Daily China uvedl, že auto bylo naložené kanystry s benzínem. Hasiči ale požár rychle uhasili. Při nehodě se zranil řidič a 17 chodců, 3 měli utrpět vážná zranění, nikdo ale není v ohrožení života.

Kolemjdoucí ale natočili dramatická videa. Zachycují chodce bezvládně ležící na chodníku a tmavý kouř valící se z oken stříbrné dodávky, se kterým bojovali hasiči.

Související obsah

Čína už v minulosti zažila teroristický útok, při kterém útočník najel schválně autem do lidí. Úřady ale uvedly, že v tomto případě o teror nešlo. Čtyřicetiletý řidič v autě kouřil a to od cigarety začalo hořet. Muž pak ztratil kontrolu nad vozem.

Policisté čtyřicetiletého pracovníka v kovodělnickém průmyslu zatkli za nedovolené převážení nebezpečného materiálu.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz