Buenos Aires

Prchal devět let! Podezřelého z vraždy v Česku chytli v Argentině

Prchal devět let! Podezřelého z vraždy v Česku chytli v Argentině
Zdroj: Policie ČR

Jednoho z nejhledanějších mužů na světě se podařilo zadržet policistům v Buenos Aires. Jde o 33letého Slováka Kristiana Daneva. Toho policie podezřívá z vraždy, která se v roce 2009 stala v Poděbradech.

Interpol hlásí další úspěch! Podařilo se jim chytit muže, který se devět let skrýval před spravedlností. Podezřelého si všimli policisté z Argentiny a porovnali jeho obličej s databází Interpolu. Danev nakonec svou totožnost přiznal.

"Za méně než 48 hodin se nám podařilo díky policejní spolupráci lokalizovat, identifikovat a zadržet mezinárodně hledaného muže, který se spravedlnosti vyhýbal téměř deset let," uvedl Harald Arm z Interpolu. "Dokazuje to, jak zásadní úlohu Interpol má. Musíme zajistit, aby se důležité informace pohybovaly rychleji než uprchlíci,“ dodal.

Jednotka Interpolu v Buenos Aires intenzivně spolupracovala s Národními ústřednami v Bratislavě i Praze, aby si zajistila co nejrychlejší výměnu informací. V současné době čeká Danev v Argentině na vydání do České republiky.

Související obsah

Česká policie po Kristianu Danevovi pátrá od 5. června 2009. Podezřívá ho totiž z vraždy v Poděbradech, ke které došlo před devíti lety v dubnu. V domě tady našli tělo muže ve značném stadiu rozkladu.

Pitva nakonec prokázala, že zemřel násilnou smrtí. Oběť byla zabita dvěma bodnými ranami. Tělo v domě leželo dva až tři měsíce, uvnitř policisté našli také vybavení k pěstování marihuany.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz