Domácí

Tvář lidské hyeny! Zloděj okradl invalidu. Z účtu mu vybral 10 tisíc!

Pražská policie hledá zloděje, který vybral účet studentovi na vozíku. Z tašky mu ukradl peněženku a v obchodech platil jeho kartou. Mladík na krádež přišel až na kolejích, kde bydlí. Policie hledá svědky.

Případ lidského hyenismu řeší pražští policisté. Koncem ledna se na ně obrátil muž, který je upoután na invalidní vozík s tím, že byl okraden. "Pravděpodobně během cesty městskou hromadnou dopravou ze Smíchova na Jarov mu někdo odcizil peněženku. Tu měl uloženou v tašce, která byla zavěšená přes madlo vozíku," řekl policejní mluvčí Jan Daněk.

Invalidní student si krádeže nevšiml, že přišel o peněženku, zjistil pozdě, až po návratu na koleje, kde bydlí. "Mezi tím někdo několikrát zneužil jeho platební kartu, kterou měl spolu s doklady a hotovostí v odcizené peněžence," dodal mluvčí.

Související obsah

Policistům se podařilo zajistit kamerové záznamy podezřelého muže, který platební kartou platil. Jednou byl v obchodě ještě s jiným mužem a podruhé se ženou. "Jestliže někoho z nich poznáváte, kontaktujte linku 158," žádají policisté.

Zloděj může za ohavný čin draze zaplatit. "Za trestný čin krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozmění platebního prostředku, hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," zakončil Daněk.

ham, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz