Pleny

Muslimové pálí plenky Pampers, prý urážejí proroka Mohameda

Muslimská komunita v Indii protestuje proti plenám značky Pampers. Rozzuřené davy pálily hromadu plen na ulici. Vadí jim obrázek kočky na plenách. Její fousky totiž prý připomínají arabský znak pro proroka Mohameda. Kvůli tomu si už muslimská komunita stěžovala i na policii.

Obrázek kočičky na populárních plenách rozčílil muslimskou komunitu v Indii. Příliš prý připomíná arabský znak pro muslimského proroka Mohameda. Podle muslimů je to urážka islámu a protestující začali pleny na ulicích protestně pálit.

Jedna skupina poslala dokonce trestní oznámení na policii. "Už prostým okem je na nich vidět jméno proroka Mohameda napsané v urdštině, respektive v arabštině," stojí ve stížnosti muslimské organizace Darsgah Jihad-o-Shahadat.

"Muslimové považují proroka za světce a tato urážka nemůže být muslimskou komunitou tolerována. Žádáme, abyste zasáhli a zastavili prodej a distribuci plen Pampers, zahájili kroky proti výrobci, zatkli je a potrestali," žádají.

Že by chtěli proroka urazit, zástupci výrobce odmítají. "Na plenách je vyobrazená nevinná kresba kočičky. Ukazuje to ústa a fousky kočky, která jsou takto v komiksech běžně zakresleny po celém světě," brání se podle webu Metro.co.uk mluvčí společnosti Scott Popham.

Související obsah

"Tato kresba je zcela nevinná a nikdy jsem nechtěli urazit žádnou osobu, náboženství ani kulturu," dodal mluvčí.

To některé protestující ale neuspokojilo a volají po bojkotu plen. "Jen tak ukážeme naši sílu a lásku k našemu prorokovi," píší.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pleny

Důležité Události

Píše se na Deník.cz