Nemoc

Veronika ztratila paměť. Pláče, když jí řeknou, že je rozvedená!

Veronika ztratila paměť. Pláče, když jí řeknou, že je rozvedená!
Zdroj: Profimedia

Veronika (29) ztratila kvůli vážné nemoci paměť. Každý den si myslí, že její manžel je v práci. Je při tom už od loňského podzimu rozvedená.

Hrozivý osud potkal 29letou Veroniku M. z ruské Kazaně. Trpí vzácnou chorobou zvanou porfyrie. Je to porucha krve, která za jistých okolností způsobuje ztrátu paměti, bolesti a potíže s dýcháním.

Veronice nepomohla ani operace. Trpí výpadky paměti a má nehybné končetiny. Každý den čeká na svého manžela. Myslí si, že se její muž má večer vrátit z práce. Když ale nejde, ptá se své matky, kde je. Ta jí musí vysvětlit, že ji v nejtěžších chvílích, když se u ní nemoc naplno projevila, opustil.

Veroniku to pokaždé rozpláče a upadá do zoufalství, píše portál Mirror. Proč se s ní manžel loni v listopadu rozvedl, zahraniční média neuvádějí. Matka učí Veroniku znovu chodit, pečuje o ni a doufá, že se k ní snad jednou její bývalý vrátí.

Související obsah

Porfyrie je nemoc, při nichž tělo nedokáže dokonale vyčistit krev. Škodlivé látky pak narušují normální fungování nervového systému a kůže. Mozek nedokáže ovládat končetiny a na těle se objevují puchýře a jizvy.
 

vrl, TN.cz

K tématu Nemoc

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz