Toronto

Masakr v Torontu spáchal student (25). Je to podivín, říkají spolužáci

Masakr v Torontu spáchal student (25). Je to podivín, říkají spolužáci
Zdroj: Linkedin

Bílou dodávku, která zabila v pondělí odpoledne místního času na chodníku v Torontu 10 lidí, zřejmě řídil pětadvacetiletý Alek Minassian. Na internetu vyhledával informace o podobném masakru. Spolužáci z univerzity se shodují, že Minassian byl podivín. Podle policistů za útokem stála zřejmě psychická porucha.

Řidičem bílé dodávky, která v pondělí v Torontu zabila 10 chodců a dalších 15 zranila, byl podle policistů pětadvacetiletý Alek Minassian. Student nedaleké univerzity Seneca College žil ve městečku Richmond Hill na předměstí Toronta. Policie v Torontu uvedla, že o Minassianovi neměla žádné záznamy.

Reportéři televize NBC uvedli s odkazem na policejní zdroje, že Minassian hledal na internetu informace o masakru v kalifornském Isla Vista. Dvaadvacetiletý student při něm nejprve ubodal tři spolubydlící, pak zastřelil dvě dívky před domem univerzitního spolku a jednoho mladíka v restauraci. Další lidi postřelil na ulici nebo je srazil autem.

Jeho spolužák z univerzity Seneca College Joseph Pham prozradil, že Minassian byl ještě minulý týden ve škole. Pham ho listu The Star popsal jako "do sebe uzavřeného podivína". "S nikým se moc nebavil," tvrdí Pham.

Jako nespolečenského člověka, který trpěl formou sociální poruchy, jej listu The Globe and Mail popsali i další spolužáci. V místním listu se v roce 2009 objevila stížnost Soni Minassianové, že její syn, který trpí aspergerovým syndromem ztratí přístup ke speciálnímu vzdělání. Kanadským novinářům se ale nepodařilo ověřit, jestli je oním zmíněným chlapcem Alek Minassian.

Podívejte se na reportáž z poledních Televizních novin:

Policisté tak pracují s verzí, že útočník nebyl terorista, ale psychicky nemocný člověk. To, že se nijak nábožensky neprojevoval, potvrdili i spolužáci. Policisté nenašli žádné vazby na radikální organizace.

Zatýkání podezřelého:

Na internetu se objevila videa ze zatýkání, kde Minassian na policisty míří něčím, co na první pohled vypadá jako zbraň. Muž na policisty křičí, aby ho zastřelili.

To ale hlídka neudělala, Minassiana odzbrojila a bez toho, aby zazněl jediný výstřel, zadržela. Ukázalo se, že žádnou funkční zbraň u sebe Minassian neměl.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz