Pohřešovaná osoba

Seniorku s Alzeimerem našli. Promrzlá skončila v nemocnici

Seniorku s Alzeimerem našli. Promrzlá skončila v nemocnici
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Po více než třiceti hodinách našli liberečtí policisté jednaosmdesátiletou seniorku, která ve středu před polednem zmizela z Domu pro seniory v Masarykově ulici v Liberci. Podchlazenou ženu odvezla záchranka do nemocnice.

Seniorku policisté našli na zahradě jednoho z domů v Liberci. Vypátrat se ji podařilo ve čtvrtek krátce po 18. hodině. Žena, která trpí Alzheimerovou nemocí, zmizela ve středu po 11. hodině. Policejní potápěči ve čtvrtek prohledali všechny vodní plochy poblíž Domova pro seniora, z něhož žena zmizela.

V odpoledních hodinách dokonce policisté nasadili vrtulník, který prohledával místa, kde se seniorka naposledy nacházela, ale i okrajové části Liberce. Náročné pátrání nakonec mělo šťastný konec.

Související obsah

Že seniorku pohřešují, oznámili policistům zaměstnanci domova pro seniory krátce po půl jedné odpoledne. O pohřešovanou měli vzhledem k její nemoci velký strach. Policisté kontrolovali všechna místa, kde se žena mohla nacházet a o pomoc žádali i média.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pohřešovaná osoba

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz