Alfie Evans

Otec Alfieho promluvil: "Může žít i roky!" Zveřejnili dojemné VIDEO

Už třetí den po odpojení od přístrojů malý Alfie přežívá. Lékaři přitom tvrdili, že nebude schopen sám dýchat a ihned zemře. Rodiče se o jeho život soudili, chtěli ho převézt na alternativní léčbu, spor ale prohráli. Chlapce si teď plánují vzít alespoň do domácího ošetřování.

Jméno Alfieho Evanse zná díky jeho neuvěřitelnému příběhu téměř celý svět. Na základě rozhodnutí lékařů, které podpořily soudy, byl v pondělí večer odpojen od přístrojů s tím, že má nevratně poškozený mozek a bez pomoci nepřežije. Překonal už ale třetí noc.

Lékaři Alfieho po několika hodinách připojili ke kyslíkové lahvi, poskytují mu také výživu. Jinak ale chlapeček přežívá sám. "Nepotřebuje intenzivní péči. Alfie leží na posteli s jedním litrem kyslíku, který mu jde do plic. Jinak je to ale na něm," citoval otce Toma Evanse portál Daily Mirror.

Podle rodičů byl chlapec špatně diagnostikován a může přežít celé roky. "Jak sedím u Alfieho postele, každou další vteřinou každého dalšího dne mě přesvědčuje, že bude žít dalších 'x' měsíců, možná let," doplnil Tom. Zveřejnil také video, na kterém matka Kate Jamesová o syna pečuje.

Rodiče teď budou usilovat o to, aby lékaři Alfieho propustili alespoň do domácího ošetřování. Původně žádali převoz do Itálie na alternativní léčbu, tu ale soudy zamítly. Ani nejvyšší soud, který se sešel poté, co chlapec přežil i bez přístrojů, transport nepovolil.

Související obsah

Tom a Kate by se teď měli sejít s lékaři, kteří se o Alfieho v nemocnici Alder Hey starají. Chtějí požádat o jeho propuštění. "Pokud to nevyjde, tak se holt budeme muset znovu vrátit k soudu," sdělil Tom. Syna by rádi měli doma během dvou dnů.

Soudní spor o Alfieho život vypukl před několika týdny, když lékaři rozhodli o odpojení chlapce od přístrojů, s čímž rodiče nesouhlasili. Soudy všech instancí se ale přiklonily na stranu nemocnice. Ve Velké Británii jsou totiž práva pacienta nadřazeny přání rodičů či zákonných zástupců.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz