Krádež

Muž nahlásil krádež 165 tisíc. Po 10 dnech šokoval policii přiznáním

Muž nahlásil krádež 165 tisíc. Po 10 dnech šokoval policii přiznáním
Zdroj: Profimedia

Novodobý baron Prášil zaměstnal ostravské kriminalisty. V půlce dubna oznámil, že mu někdo na ulici ukradl výhru 165 tisíc korun. Vyšetřovatelé ale zjistili, že v jeho výpovědi více věcí nesedí. Nakonec se přiznal i muž, že si vše vymyslel - prý se mu to asi zdálo.

O kuriózním případu, který ale zdržoval kriminalisty od smysluplné práce, informovala mluvčí policie Moravskoslezského kraje. 41letý muž přišel v půli dubna na policejní stanici oznámit, že mu někdo ukradl 165 tisíc korun.

"Ke krádeži mělo dojít dne 17. 4. 2018 v době od 18 hodin do 18.45 hodin na chodníku u jedné z křižovatek v Ostravě. Neznámý či neznámí měli využít jeho indispozice, kdy si měl sednout na trávník, aby si odpočinul," popsala mluvčí Gabriela Holčáková.

Poprvé přišel muž krádež nahlásit v podnapilém stavu, kriminalisté ho proto vyslechli až další den. "Peníze měl vyhrát a přicestovat s výhrou vlakem z Brna. Cestou z nádraží mu měly být peníze odcizeny," doplnila Holčáková.

Související obsah

Policisté ale při vyšetřování zjistili, že některé věci ve výpovědi nesedí. K tomu, že si vše vymyslel, se muž přiznal po deseti dnech. !Sdělil, že o výhře se mu možná zdálo. Vzhledem k faktu, že se skutek nestal, věc bude odložena," uvedla mluvčí.

Kriminalisté teď před podobným jednáním varují. Musí totiž prověřit všechna oznámení, i když se pak ukáže, že jsou smyšlená. "Pakliže se kriminalisté zabývají oznámeními o fiktivních skutcích, nemohou se věnovat úkonům nutným k řešení těch skutečných trestných činů," varovala Holčáková.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz