První máj

Pivo, víno, kovbojové i trabanty. PŘEHLED prvomájových akcí

Pivo, víno, kovbojové i trabanty. PŘEHLED prvomájových akcí
Zdroj: Thinkstockphotos

První květen, tedy Svátek práce, většina Čechů oslaví tím, že má volno. Někteří se jistě těší na líbání pod rozkvetlými stromy, volné úterý ovšem nabízí podstatně širší vyžití nejen pro zamilované, ale pro celé rodiny.

První máj tradičně využijí například politické strany - komunisté se jako obvykle sejdou u Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti, shromáždění na Střeleckém ostrově naplánovala i ČSSD. Premiér v demisi Andrej Babiš hodlá své příznivce pozdravit v parku Ladronka.

Fanoušci i členové ODS si mohou ve volnu trochu zasportovat a dopřát si výšlap po Petříně. Některé politické strany ovšem myslí i na mimopražské a různé akce u příležitosti Svátku práce organizují i v krajích. Například komunisté či sociální demokrati.

Pokud vás politická agitace neláká, můžete se pochopitelně zabavit i jinak. Třeba v Praze první máj ozdobí festival vína i minipivovarů.

V Plzni je v plánu velká vyjížďka motorek i den na Divokém západě, v Ústí nad Labem tématický den v zoo, v Mostě pro změnu velká trabantiáada. Další akce najdete v tabulce.

Sváteční den ovšem bude v Praze "hostit" i několik demonstrací a pochodů - na Kampě třeba proti rasismu, v centru města průvod za "dostupné bydlení a důstojnou mzdu".

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz