Porod

Porod se hrozivě zvrtnul. Lékařka táhla dítě za nohy, utrhla mu hlavu!

Porod se hrozivě zvrtnul. Lékařka táhla dítě za nohy, utrhla mu hlavu!
Zdroj: Thinkstockphotos

Otřesný případ lékařského pochybení řeší v těchto dnech soud v britském Manchesteru. Gynekoložka Vaishnavy Laxmanová se zpovídá z toho, že během porodu doslova utrhla hlavu dítěti, ta pak zůstala zaklíněna v těle matky.

Tragédie se stala v květnu roku 2014. Dítě se mělo narodit předčasně, nastávající mamince (30) praskla voda ve 25. týdnu těhotenství. V nemocnici potom zjistili, že má vyhřezlý pupečník, takže k miminku přestala proudit krev, dítě se navíc snažilo dostat na svět nohama napřed.

I přes veškeré komplikace se doktorka rozhodla, že dítě porodí přirozenou cestou. Maminka ale byla otevřena teprve na 2-3 centimetry, během porodu by to přitom mělo být alespoň 10 centimetrů. I když trpěla obrovskými bolestmi, nedostala žádné léky na jejich utišení.

Lékařka ženu neustále vyzývala, aby tlačila, další z porodníků jí tlačil na břicho a Laxmanová tahala dítě z dělohy za nožičky. Všechno šlo z počátku dobře – ven se podařili dostat nohy, bříško i ramínka, pak se ale uvnitř rodičky zasekla hlavička. Ani po opakovaném nastřižení se hlavu ven dostat nepodařilo, jenže doktorka ani tehdy nechtěla přistoupit k císařskému řezu.

Související obsah

Nakonec se stalo něco, co připomíná scénu z hororu. Lékařka hlavu od tělíčka utrhla, ta pak zůstala uvězněná v ženině těle. Teprve potom lékaři přistoupili k operaci. Hlavičku z těla vyjmuli a přišili k tělíčku, aby se s ním matka mohla rozloučit.

U soudu maminka vypověděla, že jí o závažnosti situace nikdo v porodnici neinformoval. "Nikdy vám neodpustím," zopakovala několikrát směrem k lékařce, se kterou se poprvé od porodu setkala tváří v tvář. K soudu si přinesla dva plyšové medvědy. Lékařka toho, co se stalo, velmi lituje. Jaký trest jí hrozí, britská média neuvádí. Jednání i nadále pokračuje.

ČTĚTE TAKÉ:

HOROROVÝ POROD: Natalie (30) předčasně porodila. Při pohledu na dítě se lékařům udělalo zle!

VÁŠ PŘÍBĚH: Můj porod? Prožila jsem klinickou smrt!
VÁŠ PŘÍBĚH: Porod byl pekelný! Bojím se mít druhé dítě!

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz