Windows 10

Lidé mají potíže po aktualizaci Windows. Oprava zabere hodiny

Lidé mají potíže po aktualizaci Windows. Oprava zabere hodiny
Zdroj: oficiální zdroj

Počítačový gigant Microsoft naštval tisíce lidí po celém světě. Při pokusu o instalaci nové aktualizace operačního systému Windows 10 na některých počítačích zčernala obrazovka, nebo se načítá prázdná plocha bez ikon. Problém trápí hlavně uživatele, kteří zároveň využívají antivirový program Avast.

Na problém už upozornilo několik zahraničních webů věnujících se IT. Poprvé jej uživatelé zaznamenali 14. května, kdy se první stížnost objevila na fóru technické podpory Microsoftu a také na sociální síti Reddit. V posledních dnech ale uživatelů, kteří hlásí stejnou chybu, prudce přibývá s tím, jak si aktualizace do svých počítačů instalují další a další lidé.

Aktualizace na novou verzi Windows 10 označenou 1803 trvá přes hodinu. Některým uživatelům ale po instalaci nešel počítač nastartovat, objevila se jim černá obrazovka nebo se jim načetla prázdná plocha bez ikon a vyskočila chybová hláška, že nelze načíst plochu.

Počítačový servis Computer Cellar uvedl pro britský web The Register, že uživatelé, kteří problém hlásili, měli jedno společné - všichni měli nainstalovaný antivirový program Avast. Český výrobce světoznámého antiviru ale odmítá, že by byl problém na jeho straně.

Související obsah

"Testovali jsme to a nedokázali jsme přijít na žádný problém, který by měl zasahovat uživatele antiviru Avast. Komentáře uživatelů ukazují, že bohužel mají problémy s updatem na Windows 10 "1803". Nemůžeme vyloučit, že malé množství uživatelů Avastu může mít potíže s updatem, ale nemáme žádné signály, že by to způsobil Avast," uvedla společnost.

Největší zádrhel spočívá v tom, že se uživatelům nedaří závadu odstranit žádným snadným způsobem. Jediný fungující recept, který uživatelé zatím našli, byla čistá instalace operačního systému. K tomu je potřeba instalační DVD nebo USB disk. Soubory je možné stáhnout z webu Microsoftu, potřebujete ale fungující počítač.

Související obsah

Potíže nemají automaticky všichni uživatelé Avastu, přesto odborníci radí před aktualizací operačního systému antivirus z počítače úplně odinstalovat. Případně zatím s updatem na poslední verzi Windows 10 počkat, dokud Microsoft situaci nevyřeší.

Není to zdaleka první problém s poslední aktualizací Windows 10. Uživatelé hlásili problémy s disky SSD, padající internetový prohlížeč a s nefunkční mikrofon.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vymazali jste omylem soubor z USB disku? Nezoufejte! Díky tomuto triku ho získáte zpět

VAROVÁNÍ: Používáte Microsoft? Tak to byste měli radši pozorně číst!

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz