Pražský hrad

Hrad ze Hry o trůny může být váš! Bydlete v Řekotočí, je levné

Hrad ze Hry o trůny může být váš! Bydlete v Řekotočí, je levné
Zdroj: Maison Real Estate

Robb Stark na tomto hradu setnul muži hlavu - a teď může být celý pozemek váš! Hrad Gosford, který v seriálu Hra o trůny představuje sídlo Tullyů jménem Řekotočí, jde do prodeje. A překvapivě stojí méně než průměrný londýnský byt.

Hrad Gosford se objevil už v první řadě, několikrát si zahrál také ve třetí sezóně oblíbeného seriálu Hra o trůny. Exteriéry byly využity jako Řekotočí, což je sídlo rodiny Tully. A teď může být váš! O prodeji hradu informuje i portál Telegraph.

Hrad, který se nachází v okrese Armagh v Severním Irsku, nabízí realitní kancelář Maison za 500 tisíc liber, což je necelých 14,5 milionu korun. Byt v Londýně přitom stojí v průměru o téměř 80 tisíc liber méně.

Gosford obklopuje 590 akrů pozemku s parkem a lesem. V minulosti byl rozdělen do šesti křídel, každé z nich se skládá z několika bytů. S rodinou (nebo klidně sami) se můžete zabydlet v 15 velkých pokojích a využívat 10 koupelen či toalet.

 

Velkolepý hrad byl zbudován na začátku 18. století druhým hrabětem z Gosfordu Archibaldem Achesonem. Navrhl ho londýnský architekt Thomas Hopper v novo-normanském slohu, který připomíná ten románský.

Související obsah

Rodina Achesonů zde žila až do roku 1921, kdy začala sídlo využívat armáda jako svou základnu. Za druhé světové války byl hrad proměněn v zajatecký tábor. Poté ho odkoupilo ministerstvo zemědělství, v 70. letech se ale znovu dostal do rukou vojákům kvůli konfliktu v Irsku.

V roce 1983 Gosford odkoupila rodina, která ho upravila na hotel. Provoz byl ale příliš nákladný a hosté se na studený hrad zrovna nehrnuli. Byl opuštěn a chátral, až ho odkoupil neznámý majitel za pouhou libru. Rekonstrukce začala v roce 2013.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz