APLIKACE TN.CZ
Bouřka

Hasiči po bouřce uklízeli spadlé stromy i bahno ze silnic

Hasiči po bouřce uklízeli spadlé stromy i bahno ze silnic
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Silné bouřky a lijáky ve středu zaměstnaly hasiče po celé republice. V řadě krajů absolvovali desítky výjezdů. Uklízeli popadané stromy, čerpali vodu ze sklepů nebo ze zatopených silnic.

Například v Ústeckém kraji hasiči vyjížděli od středečního odpoledne do čtvrtečního rána k jednadvaceti popadaným stromům či větvím, dvakrát odčerpávali vodu.

Řádily bouřky i u vás? Pošlete nám fotky nebo videa na e-mail [email protected]. Děkujeme!

"V Bílině - Mosteckém předměstí se utvořila na vozovce laguna. V Teplicích - Trnovanech natekla voda do sklepa domu. Nejvíc zasahovali hasiči právě na Teplicku - třináctkrát," uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Bouřka v Praze očima čtenářů TN.cz:

Popadané stromy či sklepy plné dešťové vody zaměstnaly i hasiče v hlavním městě - do středeční desáté hodiny večer vyjížděli kvůli bouřkám na 35 míst.

Související obsah

Na jihu Moravy měli hasiči nejvíce práce na Blanensku, především v Kulířově. "Voda z rozvodněného potoka zaplavila po devatenácté hodině náves a několik sklepů. Uklízení naplavenin s bahnem a odčerpání vody ze sklepů zajistili hasiči ze čtyř jednotek. Ve 23 hodin přerušili práci. V úklidu budou pokračovat zítra v dopoledních hodinách," informoval ve středu večer mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Rušné odpoledne a večer za sebou mají i hasiči z Karlovarska. Ti na jednom místě kraje hasili lesy a pole, zatímco jinde odklízeli stromy a odčerpávali laguny ze silnic.

pez, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz