Zahraničí

Útok na palác prezidenta v Kábulu! Tálibán vystřelil několik raket

Tálibán v úterý ráno vypálil hned několik raket proti prezidentskému paláci a diplomatické zóně v Kábulu. K útoku, při kterém nebyl nikdo zraněn, došlo ve chvíli, kdy prezident sděloval své poselství v rámci Svátku oběti.

V úterý ráno se Kábulem rozeznělo několik výbuchů. Podle agentury APTN vystřelil Talibán dvě rakety, první z nich dopadla poblíž prezidentského paláce, druhá se přiblížila u základny NATO a ambasády Spojených států amerických. Podle dalších médií bylo vystřeleno raket mnohem více.

Podle policejního mluvčího Jana Aghy nebyl při explozích nikdo zraněn. Rakety explodovali ve chvíli, kdy měl prezident Ašraf Ghaní proslov v rámci zahájení významného muslimského Svátku oběti.

Výbuchy bylo slyšet při projevu v živém vysílání, prezident se na chvíli odmlčel a sdělil: "Jestli si myslí, že nás Afghánce raketový útok bude držet dole, tak se mílí."

Související obsah

Tálibán se zatím k útoku nevyjádřil, ani další skupiny se k útoku zatím nepřihlásily, ale útok na jeden z důležitých muslimských svátků je velmi silnou zprávou.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz