Přepadení

Kurýr musel ujet se slzákem v očích! Na náklad měl zálusk lupič

Zatím neznámý lupič s pistolí v ruce v úterý dopoledne ve Štěnovicích na Plzeňsku přepadl řidiče zásilkové služby. Lupič si kurýra objednal na smyšlenou adresu, ale peníze si nakonec neodnesl. Podle informací TV Nova totiž za volantem seděl bývalý policista a ten si věděl rady.

Dvaašedesátiletý řidič kurýrní služby jel svou obvyklou trasu. Ve Štěnovicích na Plzeňsku se ale jízda proměnila v boj o život. Dovezl totiž balíky na adresu, kam sis jej zavolal lupič. Ten si počkal na potvrzení doručení balíku a pak na řidiče zaútočil, chtěl peníze.


Pachatel ale nepočítal s tím, že by za volantem mohl být vycvičený muž, v tomto případě bývalý policista. A ten zásilky bránil vlastním tělem. Lupič mu do očí nastříkal slzný plyn. Bývalý policista ale šlápl na pedál a z místa odjel.


“Naši záchranáři ošetřili muže, který byl zasažen neznámou agresivní látkou, pak jsme ho předali do ošetření do nemocnice v Plzni-Lochotíně,“ popsal mluvčí záchranářů Martin Brejcha.

Související obsah


Lupič mezitím zmizel v lese, pátrají po něm policisté. Tentokrát si peníze ani balíky neodnesl. To naopak takzvaný lupič století, František Procházka, tehdy zaměstnanec bezpečnostní agentury, ukradl v roce 2007 přes půl miliardy. Dodnes se neví, kde je jemu a penězům konec.

Lucie Cochlarová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz