Japonsko

Tajfun Trami drtí Japonsko: 150 zraněných, miliony lidí v ohrožení!

Japonsko muselo o víkendu evakuovat tisíce lidí kvůli tajfunu Trami, dalším třem milionům obyvatel to doporučuje. Jedná se o tajfun druhé kategorie, vítr dosahuje rychlosti přes sto padesát kilometrů za hodinu.

“Vítr je tak silný, že cítím změnu tlaku v uších, přestože jsem v dobře zabarikádovaném tokijském bytu,“ uvedl jeden z obyvatel Tokya na Twitteru.


“Poryvy větru a deště jsou zde hodně hlasité. Nikdy jsem nic takového neslyšel. Jsem velmi rád, že nemusím ven. Doufám, že jsou všichni v bezpečí,“ citoval Sunday Express dalšího z obyvatel hlavního města Japonska.

 


Tajfun odřízl tři sta tisíc lidí od elektřiny, stovky vlakových a nejméně 1200 leteckých spojů bylo zrušeno. Mezinárodní letiště v Ósace zasáhly povodně, bude uzavřené minimálně do pondělí.


Zraněno bylo zatím nejméně 150 lidí, podle portálu NHK byla pohřešovaná šedesátiletá žena z prefektury Miyazaki, kterou spláchla voda v zavlažovacím kanálu, její tělo nalezli záchranáři. Další úmrtí je hlášeno z Tottori, kde řidič zahynul při závalu.

Většina raněných je hlášených z ostrova Okinawa a z kagošimské prefektury na ostrově Kjúšú, které bouře zasáhla již v sobotu.


Další předpověď počasí pro Tokyo počítá s třemi sty milimetry srážek, které na město spadnou v noci z neděle na pondělí.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz