100 let Československa

Paní Markéta je stejně stará jako republika! Udržuje ji cvičení

Na den přesně se před 100 lety nezrodilo jen Československo, ale narodila se i paní Markéta Neumanová. Ta tak v neděli oslaví životní jubileum a může se pochlubit tím, že je jediným člověk v republice, který je stejně starý jako samotné Československo.

Paní Neumanová sama s úsměvem říká, že horší den pro příchod na svět si asi nemohla vybrat. "Byl konec války a teď honili porodní bábu a přitom oslavovali," smála se paní Neumanová.
 

Své dětství a mládí prožila za první republiky. Jako školou povinná se setkala i s prvním československým prezidentem.
 

"Když mně bylo deset let, tak nás prezident Masaryk pozval s celou školou na Hrad. Tam byl před mikrofonem a mluvil k nám," popsala životní zážitek.

Hovořit o tom, co za sto let zažila, by trvalo hodiny. Na smutné události našich dějin prý vzpomínat nechce a těch šťastných bylo nepočítaně. Jedna z nejkrásnějších prý byla Sametová revoluce, kdy ji bylo přes sedmdesát let.

Nyní si prý žijeme v klidných časech a právě klid je podle ženy, která zažila každý zlomový moment naší historie, to, čeho si máme vážit.

Související obsah

Její recept na dlouhověkost je jednoduchý. Už téměř sto let zastává filozofii "ve zdravém těle zdravý duch" - každé ráno proto i cvičí.

V České republice žije podle posledních údajů téměř pět set sto a více letých lidí. Paní Neumannová je ale jediná, jejiž narozeniny zítra oslaví celá republika.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz