Jehly

Noční můra nekončí, našli další jehly v ovoci! Lidé čin napodobují

Noční můra nekončí, našli další jehly v ovoci! Lidé čin napodobují
Zdroj: TV Nova

Jehly v ovoci nacházejí lidé po celé Austrálii i přesto, že už se k činu přiznal zadržený chlapec. Policisté teď pátrají po jeho napodobitelích. Jehly se objevili v jahodách, banánech či jablcích po celé zemi.

Jedním obviněným mladíkem to neskončilo. Kauza jehel v ovoci zaměstnává australské policisty i nadále - přestože už odhalili chlapce, který se k "napíchání" přiznal. Prý to měl být žert. Jenže tenhle žert se rychle rozšířil po celé zemi, píše portál Daily Mail.

Policii se ozvalo už sto lidí, kteří údajně našli jehly, špendlíky či malé kousky kovu v ovoci. Případy se objevily ve všech šesti australských státech. Podle kriminalistů se někdo musel činy mladíka inspirovat. Zřejmě půjde o více lidí.

Nejvíce případů v poslední době zaznamenali obyvatelé Tasmánie. Jehly nebo špendlíky odhalili zákazníci ve více druzích ovoce ve všech sítích supermarketů. Mladík, kterého policie dopadla, přitom pocházel z Nového Jižního Walesu.

Související obsah

Australské úřady upozornily, že kromě dvou lidí se nikomu nic nestalo. Považují to zázrak s ohledem na to, kolik případů už se objevilo. Lidé, kteří snědli jahodu s jehlou, museli do nemocnice, neměli by ale být v ohrožení života.

"Jahodová kauza", jak je v Austrálii známá, už má své následky. Někteří lidé z obavy, že narazí na jehlu, přestali úplně kupovat ovoce, které teď hnije ve skladech. Část obchodních řetězců se zase rozhodla neprodávat jehly.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz