Ročenka 2018

Nevysvětlitelný úhyn i nečekané vyléčení! Velké záhady roku 2018

Nevysvětlitelný úhyn i nečekané vyléčení! Velké záhady roku 2018
Zdroj: Profimedia

Záhady a tajemství přitahují badatele i laickou veřejnost od nepaměti. I v letošním roce se objevily nové, jen těžko vysvětlitelné případy, jiné se zase naopak podařilo vyřešit. Podívejte se na přehled záhad roku 2018.

Záhada uhynulých krav


Na Domažlicku letos v létě uhynuly desítky krav a nikdo neví proč. Zvířata byla umístěná ve stájích a hynula postupně během asi dvou týdnů. Do šetření případu se pustili policisté i veterinární správa.

Související obsah

“Případ jsme odložili. Nechali jsme provést různé rozbory a analýzy, přesto jsme ale neodhalili přesnou příčinu úhynu krav,“ sdělila v prosinci policejní mluvčí Dagmar Brožová. Podle závěrečného sčítání uhynulo nakonec celkem 90 krav.

Podívejte se na reportáž televize Nova o záhadném úhynu krav na Domažlicku:


Je to mýtická chupacabra?


Zvláštního živočicha vyfotil letos v červnu uživatel komunitní sítě Imgur. Nedokázal poznat, o jakého tvora se jedná, proto obrázek s žádostí o pomoc vyvěsil na internetu. Ale ani tam moc nepochodil. Zvíře připomíná psa, ale má příliš dlouhý a mohutný ocas. Někteří diskutující zvíře označili za bájnou chupacabru, která by se podle mýtů měla živit krví domácích zvířat. Více se dočtete zde.


Záhada hranatých hovínek vyřešena


Jedním z méně známých australských endemitů je i vačnatec vombat. Výjimečná na něm je i to, že trousí hranatá hovínka. Jak je to ale možné? Tým vědců ze Spojených států záhadu rozluštil. Za specifickým tvarem stojí ojedinělé vlastnosti vombatích střev. Své využití může mít tento nález například v průmyslu.

Související obsah


Nestárnoucí Dmytro


Dvaadvacetiletému Dmytrovi z Ukrajiny způsobuje jeho zevnějšek problémy. Má postavu i vizáž dvanáctiletého chlapce. Když řídí, lidé na něj často volají policisty. Úřady přitom jeho doklady zkontrolovaly a jeho rok narození je 1996. Podle Dmytra může za jeho vzhled cukrovka, na kterou mu na Ukrajině dali špatné léky. Více se dočtete zde.

Podívejte se na reportáž televize Nova o muži s vizáží chlapce:

 


Po zhoubném nádoru nezůstala ani stopa


Jedenáctileté Roxli Dossové z amerického Texasu diagnostikovali lékaři zhoubný nádor mozku. Nález potvrdili doktoři i z dalších nemocnic. Na podobnou diagnózu zemře většina pacientů do několika měsíců, jen asi deset procent pacientů žije až dva roky. Dívka podstoupila radiologii, která jí mohla o něco prodloužit život.

Související obsah


Při dalším vyšetření ale lékaři nenašli po nádoru ani stopu, ten zcela zmizel. Zatím není jasné, jak k tomu došlu. Dívku nyní čeká další série vyšetření a prevence před dalším rakovinným bujením. 

rod, TN.cz

K tématu Ročenka 2018

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz