Zahraničí

Holčička (5) se před požárem schovávala ve skříni. Nepřežila

Holčička (5) se před požárem schovávala ve skříni. Nepřežila
Zdroj: Profimedia

Při požáru bytové jednotky ve městě Puchheim v Německu uhořela teprve pětiletá holčička. Před požárem se pokusila schovat do skříně. Otec dítěte se pokusil do hořícího bytu pro ni vrátit, přiotrávil se kouřem a skončil v nemocnici.

Hrozivá tragédie se stala v pondělí odpoledne v Puchheimu, asi 25 km od Mnichova. V osmém patře jedenáctipodlažního bytového domu vypukl obrovský požár. V bytě byla nalezena mrtvá teprve pětiletá holčička.

"Hasičské jednotky vyjely k požáru krátce po půl druhé odpoledne. Když dorazily na místo, byt byl už kompletně v plamenech. Celý dům byl okamžitě evakuován," sdělil mluvčí místní hasičské jednotky Alexander Sabaraj.

Plameny se začaly šířit i do dalších pater. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu po zhruba půl hodině. Na hasiče však ve vyhořelém bytě čekal výjev jak z té nejhorší noční můry.

"Při následném ohledání místa učinili hasiči hrozivé odhalení. Pětiletá dívka se před plameny pokusila ukrýt ve skříni, hasiči na místě nalezli její mrtvé tělo," popisuje hrůzy Sabaraj. Otec dítěte se pokusil do hořícího bytu pro dítě vrátit, je v nemocnici s těžkou otravou zplodinami.

Související obsah

Příčina požáru zatím není známá. Podle informací německého deníku Bild by se v případě tragicky zesnulé dívenky a její matky mohlo jednat o slovenské občany.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz