Domácí

Ledovka a sníh pokryly dálnice i silnice, kamiony stojí v kopcích

Policisté i silničáři varovali v neděli ráno před kluzkými silnicemi, ledovka se netvořila jen na silnicích nižších tříd, ale také například na dálnicích. Řidiči tak museli být po ránu extrémně obezřetní.

Meteorologové varovali před námrazou, náledím a ledovkou už v sobotu odpoledne. V neděli ráno se pak přidali také policisté a silničáři.

Ledovka se podle policejního informačního portálu netvořila jen na silnicích nižších tříd, ale i například na dálnicích. Podle policie byla ráno ledovka na dálnici D3, zledovatělý měl být celý úsek u Chotovin kolem 69. kilometru. Úsek byl sjízdný se zvýšenou opatrností.

Ledovka se také tvořila na dálnici D4 mezi 84. a 77. kilometrem, i zde byl průjezd možný se zvýšenou opatrností.

Pozor si měli dávat řidiči také na dálnici D6 mezi 131. a 142. kilometrem, kde se tvořila námraza. Úsek se dal opatrně projet. Podle policie měli zejména kamiony a nákladní auta problém vyjet kopec v Loučkách.

Související obsah

Sníh na silnici podle policejní portálu trápil řidiče na dálnici D8 mezi 87. a 92 kilometrem.

V neděli kolem půl čtvrté omezila provoz na dálnici D10 nehoda dvou aut. Ve směru na Turnov na úrovni Bakova nad Jizerou se srazila dvě osobní auta, jedno skončilo mimo komunikaci. Podle středočeských hasičů se zde lehce zranil jeden člověk. 

Ztížené podmínky na silnicích šlo podle policie očekávat na Šumpersku, Příbramsku, Sokolovsku, Jindřichohradecku, Táborsku, Strakonicku, Prachaticku a Písecku.

Výstraha před námrazou byla platná pro téměř celou Českou republiku do dnešní deváté hodiny.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz