Zahraničí

USA řešily akustické útoky na diplomaty! Na vině jsou cvrčci

USA řešily akustické útoky na diplomaty! Na vině jsou cvrčci
Zdroj: Profimedia

Mezi roky 2016 a 2017 řešily Spojené státy několik případů amerických diplomatů a jejich rodin, kteří slyšeli podivné zvuky a následně trpěli závratěmi i bolestmi uší. Americké ministerstvo zahraničí se obávalo, že jde o akustické útoky na občany USA. Teď však dva vědci přišli s řešením, za útoky stáli pravděpodobně cvrčci.

Ministerstvo zahraničí USA v roce 2016 a 2017 řešilo bizarní zvuky, které slyšeli američtí diplomaté na Kubě. Několik z nich poté začalo trpět závratěmi, zvoněním v uších nebo bolestmi ucha, uvedlo CNN.

Tehdy se ministerstvo domnívalo, že jde o akustické útoky, avšak žádný důkaz nikdy nenašli. Ani sami úředníci nedokázali zdroj zvuku identifikovat.

Související obsah

Po dvou letech přišli dva vědci s vyřešením případu. Podle Fernanda Montealegre-Zapaty, profesora z univerzity v Lincolnu ve Velké Británii, a Alexandera Stubbse, z Kalifornské univerzity v Berkeley, se jednalo o cvrčky. Ti totiž odpovídají frekvenci opakování se impulzů nebo tepové frekvence ze záznamů, které byly pořízeny na Kubě.

Pořízený zvukový záznam opravdu pochází od cvrčků, vědci však nevylučují možnost, že se personál mohl stát obětí jiné formy útoku. Nevylučují také ani to, že příznaky, kterými diplomaté trpěli, mohli být psychosomatické.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz