Blue Monday

Dnes je nejdepresivnější den roku! Jak je to možné a co s tím dělat?

Cítíte se dnes pod psa? Není divu! Podle výzkumů je dnešek nejdepresivnějším dnem celého roku. Vánoce pryč, do léta zbývá ještě několik měsíců a to není zdaleka všechno.

Třetí lednové pondělí štěstí moc nepřeje. Naši náladu totiž ovlivňuje hned několik nepříznivých faktorů. Po vánočních nákupech spousta lidí řeší nedostatek financí, k tomu navíc se přidává špatné počasí a vidina léta je zatím na hony vzdálená. Nehledě na to, že se pozdě rozednívá a brzy stmívá.

Aby toho nebylo málo, je třetí lednový týden dobou, kdy většina lidí vzdává svá novoroční předsevzetí. A v neposlední řadě je pondělí, které je mezi lidmi obecně tím nejméně oblíbeným dnem v týdnu. Většina lidí se v pondělí obvykle začíná usmívat až po 11:16. V průměru si stěžují 34 minut, což je o 12 minut déle než v jiné dny. V pondělí také lidé nejčastěji dostávají infarkt.

Podle britských vědců 87 % populace připouští, že má počasí vliv na jejich náladu. Dvě třetiny lidí pak přiznaly, že při dnešní cestě do práce byly v depresi. Třetímu lednovému pondělí se přezdívá Blue Monday a průzkumy říkají, že lidé se v tento den cítí nejosamělejší.

Pojem Blue Monday definoval britský psycholog Cliff Arnall. Ten je zároveň největším bojovníkem proti tomuto dni - napsal mnoho motivačních knih a pracuje také jako učitel života.

Související obsah

Depresím se nemusíte poddat

I když podle průzkumů nemá mít dnešní deprese delšího trvání, neznamená to, že se musíte dneškem protrápit. Zkuste si dnes sednout k oknu, temný kout vaší psychice neprospěje. Velmi pozitivně působí také pohyb - pomůže i krátká procházka, energií vás nabije návštěva fitka a rozhodně nic nepokazíte tím, když si večer s partnerem uděláte intimní chvilku.

Jestli nejste zrovna fanoušky pohybu, rozveselit vás může pozitivní písnička nebo film. A když se vám nepodaří zlepšit si náladu o samotě, vyrazte někam s kamarády. Pokud nepomůže ani tohle, jděte si večer brzy lehnout, ať máte dnešek co nejrychleji za sebou.

ČTĚTE TAKÉ:

10 povolání, kde vás nejspíš potká deprese
Máte příznaky deprese? Otestujte se!

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz