Bydlení

Jak ušetřit prostor v malém bytě? Rady a tipy pro spokojené bydlení

Jak ušetřit prostor v malém bytě? Rady a tipy pro spokojené bydlení
Zdroj: Profimedia

Trápí vás malý byt nebo vás žije v domě víc a šetříte místo, kde se dá? Poradíme vám, jak naložit s prostorem v malém bytě tak, abyste našli místo pro všechny své věci a zároveň jste se nemuseli nijak omezovat. Ušetřit prostor se dá totiž i tam, kde by vás to na první pohled vůbec nenapadlo!

To, že nevlastníte nemovitost o několika stovkách metrů čtverečních, ještě neznamená, že váš byt musí vypadat stísněně a přeplněně. Přečtěte si naše rady a tipy, jak i z menšího prostoru vykouzlit příjemné místo k žití.

Skříně až po strop


Všimli jste si někdy, kolik nevyužitého místa je nahoře u stropu? Když však prostor vyplníte nábytkem, zjistíte, že má velké využití. Je nejvhodnější na uskladnění sezonních věcí, které zaberou místo, ale přes rok je často nevytahujete. Například zimní oblečení, výbava na hory a podobně.

Boxy pod postelí


Nevěřili byste, kolik se toho vejde pod vaši postel! Pokud máte hodně věcí, ale málo místa, relativně efektivním řešením jsou plastové úložné boxy. Jejich velkým benefitem je, že nestojí moc, ale ušetří vám spoustu starostí.

Zdroj: Thinkstockphotos

Do krabic můžete dát prakticky cokoliv, co nechcete, aby se povalovalo po bytě, ale zároveň to chcete mít v případě potřeby k dispozici - od dětských hraček přes kosmetiku až po oblečení.

Rozkládací stůl


Pokud žijete sami, nebo ve dvou, zřejmě vám stačí menší jídelní prostor. Pokud si však i přesto chcete občas pozvat do bytu návštěvu a mít ji kam usadit, skvělým kompromisem je rozkládací stůl, který v případě potřeby během několika sekund zvětší svou plochu.


Zdroj: Profimedia

Zorganizujte si kuchyň


Vynikajícím způsobem, jak získat v kuchyni trochu více místa, jsou výsuvné či závěsné organizátory, chytré šuplíky nebo otočné poličky.

Související obsah

Zjistíte, že i prostor o velikosti pár centimetrů se dá optimálně využít! Kromě toho, že získáte více pracovní plochy, při přípravě jídla určitě následně oceníte i pořádek ve svém kuchyňském náčiní.

Patrová postel


Že palandy patří pouze na dětské tábory, je přežitek. V dnešní době se dají sehnat vkusné a designové postele, které navíc pomohou v bytě ušetřit mnoho prostoru, který se dá následně využít jinak.

Pokud máte děti, skvělým řešením je patrová postel, pod kterou se dá umístit psací stůl. Váš potomek bude i v menším bytě mít pohodlné spaní, místo, kde psát úkoly, i prostor na hraní.

Zdroj: Profimedia

A vyvýšená postel vypadá skvěle i v případě manželského lože. Prostor pod ní se dá následně využít například jako menší obývák, když zde umístíte sedačku a konferenční stolek.

Související obsah

 

Duté taburety


I zdánlivě nenápadný taburet může být skvělým pomocníkem při nedostatku prostoru v bytě! Nevěřili byste, kolik se do takového malého sedátka vejde věcí! Uložit nepořádek do taburetu má navíc výhodu v tom, že jej zatížíte a získá tak stabilitu při sezení.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz