Miloš Zeman

Zeman slavil šest let ve funkci. Gratuloval Mynářové k těhotenství

Prezident Miloš Zeman oslavil šest let ve funkci. Na Pražský hrad se sjeli jeho příznivci, k výročí inaugurace mu zazpívala šansoniérka Mireille Mathieu.

Oslavy zahájila krátce po 17. hodině moderátorka a manželka hradního kancléře Alex Mynářová. Prezident Miloš Zeman pak pronesl projev, ve kterém jí a Vratislavu Mynářovi mimo jiné pogratuloval k očekávanému miminku.

"Milá Alex, já vím, že to sem zdánlivě nepatří, ale mám tě rád. A protože nosíš pod srdcem děťátko a věřím, že tentokrát to dobře dopadne, tak ti přeju, aby rostlo do zdraví, do krásy, a až přijde puberta, tak se z něho stane protivný spratek," prohlásil Zeman.

V krátkém proslovu představil program oslav a uvedl francouzskou šansoniérku Mireille Mathieu, která hostům zazpívá. Zpěvačka, se kterou už se dříve setkala první dáma Ivana Zemanová, přijela do Prahy v rámci evropského turné.

 

Související obsah

Prezident zve své podporovatele na Pražský hrad každoročně začátkem března. Oslavuje tak další rok ve funkci prezidenta. Podle odhadů by do Španělského sálu mohla dorazit až tisícovka pozvaných příznivců.


Celý projev prezidenta Zemana:

Vážený pane premiére, vážení a milí přátelé,

to „milí“ bych chtěl podtrhnout, protože každý rok se tady scházíme, a teď už je to pošesté. Doufám, že to spolu zvládneme ještě čtyřikrát. A kromě toho, samozřejmě, se s vámi rád a často setkám na nejrůznějších akcích, například na mých výjezdech do krajů.

Jak už řekla Alex, to dnešní setkání je svým způsobem výjimečné, protože mi dává příležitost poděkovat vám všem za pomoc a podporu nejen, ale také při druhé prezidentské volbě. Možná, že si vzpomínáte, jak jsme vás krmili v předchozích výročních dnech prezidentské inaugurace Rusalkou. I když árie Rusalky je nepochybně krásná, když ji slyšíte pořád, není to k poslouchání, podobně jako i vynikající jídlo, když ho jíte pořád, tak už ho nevydržíte. Já jsem nesmírně rád, že jsme pro vás dnes mohli připravit něco jiného.

Moje paní se před rokem seznámila s Mireille Mathieu a jsem rád, že mezi sebou mají tak krásný vztah, že na nedávném koncertu této zpěvačky dokonce moje paní dostala od Mireille věnovánu jednu píseň. Možná, že by bylo dobré, abych i já dostal věnovánu jednu píseň, například Blue Bayou, kterou mám z jejího repertoáru nejraději.

Co říci na závěr, kdepak je Alex? Milá Alex, já vím, že to sem zdánlivě nepatří, ale mám Tě rád a protože nosíš pod srdcem děťátko a věřím, že tentokrát to dobře dopadne, tak Ti přeji, aby rostlo do zdraví a do krásy a až přijde puberta, tak se z něho stane protivný spratek.

Přeji vám tedy krásný hudební zážitek a ještě jednou vám děkuji za to, že jste přišli.

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde: 

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz