Silvio Berlusconi

Svědčila proti Berlusconimu, její smrt úřady vyšetřují jako vraždu!

Svědčila proti Berlusconimu, její smrt úřady vyšetřují jako vraždu!
Zdroj: Profimedia

Jako vraždu vyšetřují italské úřady smrt třiatřicetileté Imane Fadilové, která byla pravidelným hostem opulentních "bunga bunga" párty u bývalého italského premiéra Silvia Berlusconiho. Dokonce proti němu svědčila i u soudu. V jejím těle potvrdila laboratoř nález radioaktivních látek.

Fadilová zemřela v milánské nemocnici prvního března, asi měsíc potí, co byla přijata se silnými bolestmi žaludku. V roce 2012 svědčila proti Berlusconimu v případu najímání nezletilých prostitutek.


Italský státní zástupce Francesco Greco prohlásil, že se ve zdravotnických záznamech Fadilové objevilo několik nesrovnalostí. “Doktoři neodhalili žádný patologický jev, který by vysvětloval příčinu její smrti,“ sdělil Greco pro agenturu Reuters.


Podle německého zpravodajského portálu Bild odeslala nemocnice vzorky odebrané Fadilové do specializované laboratoře v Pavii. A výsledky všechny překvapily. “Vzorky obsahovaly směs radioaktivních látek, které nejsou běžně dostupné,“ citoval Bild závěrečnou zprávu.

Související obsah


Kvůli nesrovnalostem nařídily úřady exhumaci těla Fadilové a novou pitvu, která by měla přesně určit příčinu její smrti.


Podle italských médií pracovala Fadilová na knize, která měla popisovat její životní příběh. Úřady si prý již vyžádaly kopii knihy. Berlusconiho prý vyšetřují v souvislosti s podplácením žen, které se měly nestoudných večírků účastnit, aby před soudem pomlčely.
 

Silvio Berlusconi je kontroverzní italský podnikatel, který se v několika volebních obdobích stal italským premiérem. Zároveň se ale stal častým účastníkem různých soudů, které mimo jiné zahrnovaly případy jako daňové podvody, zpronevěra či falšování účetnictví. Byl několikrát pravomocně odsouzený.

Podívejte se na reportáž Televize Nova ze závěru jednoho ze soudů se Silviem Berlusconim:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz