Domácí

Drogerie varuje rodiče: Příkrm pro děti obsahuje nebezpečné jedy

Drogerie varuje rodiče: Příkrm pro děti obsahuje nebezpečné jedy
Zdroj: dm

Drogerie DM informovala na svém facebooku o stažení ovocných příkrmů babylove BIO pro děti. Po provedené kontrole firma zjistila, že obsahovaly stopy aflatoxinů, což jsou plísňové jedy, které mohou způsobit akutní otravu. Pokud si zákazníci výrobek již koupili, neměli by ho konzumovat, ale raději vrátit na prodejnu, která jim vrátí peníze.

"Milé zákaznice, milí zákazníci, informujeme vás otevřeně o všem a informace před vámi netajíme, i když nejde něco podle našich představ. Proto vás chceme upozornit na stažení produktů babylove BIO ovocný příkrm 190 g, jahoda, malina & jablko, od ukončeného 4. měsíce, s datem minimální trvanlivosti 16. 10. 2020, babylove BIO ovocný příkrm 190 g, broskev, maracuja & jablko, 190 g, od ukončeného 4. měsíce, s datem minimální trvanlivosti 16. 10. 2020," napsala drogerie DM na svém facebooku.

Stažení se týká i dalších výrobků. "…babylove BIO ovocný příkrm 190 g, mango a granátové jablko, od ukončeného 4. měsíce, s datem minimální trvanlivosti 15. 10. 2020, babylove bio příkrm v sáčku 90 g, jahoda, banán & müsli, od 1 roku, s datem minimální trvanlivosti 16. 10. 2020 a 17. 10. 2020," doplnila společnost.

Drogerie zjistila, že příkrmy obsahují nebezpečné plísňové jedy. Pokud je mají zákazníci už doma, neměli by je raději jíst. "Ke stažení dm přistupuje z preventivních důvodů, jelikož při vlastních kontrolách byly v příkrmech zjištěny stopy aflatoxinů. Zákazníky, kteří si výše uvedené produkty zakoupili, prosíme, aby je nekonzumovali a vrátili v kterékoli prodejně dm se zárukou vrácení peněz i bez pokladní stvrzenky," dodala drogerie.

Související obsah

DM se zákazníkům za komplikace omluvilo. "Kvalita nabízených výrobků má pro nás vysokou prioritu, proto velice litujeme vzniklé situace a zákazníkům se za tuto nepříjemnost omlouváme," dodala.

Aflatoxiny jsou látky s extrémně vysokou toxicitou a jsou vytvářeny plísněmi. Mohou poškodit zdraví člověka i zvířat, převážně ohrožují játra, informoval web bezpecnostpotravin.cz. Ve velké dávce mohou způsobit akutní otravu.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz