Pronájem

Hrad poprvé pronajal Vladislavský sál. Louis Vuitton dal miliony

Správa Pražského hradu vůbec poprvé pronajala slavný Vladislavský sál pro komerční účely. A to luxusní módní značce Louis Vuitton, která tu už příští týden uspořádá galavečeři pro své klienty.

Jak píše Aktuálně.cz, firma galavečerem odstartuje výstavu nové kolekce šperků. A kvůli pronájmu reprezentačních prostor se módní gigant nebál sáhnout hluboko do kapsy.

"Mohu potvrdit, že dne 22. června se ve Vladislavském sále uskuteční galavečeře společnosti Louis Vuitton," sdělil Aktuálně David Šebek, mluvčí Správy Pražského hradu. Firma za pronájem "vysolí" 605 tisíc eur, což je přes 15 milionů korun.

Soukromý galavečer je přitom velkou odbočkou od oficiálních státních akcí, které se ve Vladislavském sále normálně konají - ať už jde o inauguraci prezidenta nebo předávání státních vyznamenání.

Související obsah

Louis Vuitton ovšem nebude mít Vladislavský sál pronajatý jen na slavnostní galavečeři. "Od 19. do 21. června tam budou probíhat přípravy na slavnostní večeři, objekt pak podle smlouvy musí vyklidit do 22 hodin 23. června. Louis Vuitton využije coby zázemí pro občerstvení, technické zajištění akce či šatny i další prostory paláce, jako jsou královské pokoje či Stará sněmovna," píše Aktuálně.

Poté se mají drahé šperky přesunout na několik dní do Trojského zámku, který sousedí s pražskou zoo.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz