Liberec

Muž měl ubodat ženu před zraky dítěte. S odvoláním neuspěl

Muž měl ubodat ženu před zraky dítěte. S odvoláním neuspěl
Zdroj: TV Nova

Vrchní soud v Praze potvrdil únorový verdikt libereckého soudu muži, který měl před třemi lety zvlášť brutálním způsobem zavraždit 25letou ženu z Liberce. Tragické události přihlížel její tehdy pětiletý syn. Rumun Marius Vasilica Ailieseie si má odpykat 19 let ve vězení.

Ailieseie neuspěl s odvoláním proti rozsudku libereckého soudu. "Soud muži potvrdil 19 let odnětí svobody. Také musí zaplatit 1,2 milionu korun jako nemajetkovou újmu," sdělila TN.cz mluvčí Vrchního soudu v Praze Simona Heranová.

Marius Vasilica Ailieseie měl ubodat v roce 2016 25letou ženu z Ukrajiny v bytě v Liberci. Mladou maminku měl nejdřív několikrát zaráhnout do hlavy a pak i do hrudníku. Podle znalců oběť umírala dlouho a trpěla.

Obyvatele Liberce velmi šokovalo, jakým způsobem se měl Ailieseie zbavit těla. Podle rozsudku ho vyhodil z okna paneláku a pak odvlekl do řeky Nisy.

Související obsah

Motivem byl údajně vliv zavražděné na českou přítelkyni Ailieseie. Ta se s ním podle soudu rozešla a rozzuřený Rumun se kvůli tomu o týden později s mladou Ukrajinou pohádal.

Ailieseie opakovaně tvrdí, že je nevinný a požaduje odškodné tři miliony eur (necelých 77 milionů korun). Policisté ale zajistili asi stovku důkazů, a soud tak neměl pochybnost o jeho vině. Jeho DNA bylo podle verdiktu i na uzlu lana, kterým pachatel ženu škrtil.

mik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz