Policie

Policisté dopadli muže, který hrozil útokem na školy! Řekl proč

Policisté dopadli muže, který na konci června hrozil teroristickým útokem na některou ze škol v Praze. Výhrůžky psal z Velké Británie, muži zákona ho zadrželi po příletu do Česka na letišti. Prý na sebe jen chtěl upozornit.

Po necelém měsíci se policistům podařilo zadržet muže, který měl hrozit teroristickým útokem na nespecifikovanou školu v Praze. Anonymní výhrůžka se šířila po sociálních sítích a policisté pro jistotu posílili hlídky u vysokých, středních i základních škol a informovali jejich ředitele.

Podezřelého muži zákona dopadli ve čtvrtek odpoledne na Letišti Václava Havla. "Jednalo se o 25letého muže, který se zdržoval na území Velké Británie," doplnila policejní mluvčí Vlasta Suchánková s tím, že k zadržení muže pomohla spolupráce s Europolem.

Při výslechu mladík policistům tvrdil, že na sebe chtěl upozornit a vzbudit reakce. S policisty podle Suchánkové spolupracuje, proto ani nepožádali o vzetí do vazby a vyšetřují muže na svobodě. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až dva roky vězení.

 

Související obsah

Po muži, který výhrůžku na sociální síti sdílel, policie pátrala od 24. června. Anonym neuvedl, jaké školy se má útok týkat, podle policistů se měl ale odehrát odpoledne. To se nestalo, proto postupně hlídky odvolali. Některé pražské školy rodičům psaly zprávy, aby si své děti vyzvedli dříve.

Podobný případ se odehrál ještě dva týdny předtím, kdy anonym také hrozil útokem na jednu z pražských škol. Tehdy ale kriminalisté pachatele rychle vypátrali. Střelbou měl hrozit teprve 16letý chlapec, podle ministra vnitra Jana Hamáčka jen žertoval.

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa, TN.cz

K tématu Policie

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz