Policie

Policista autem srazil a vážně zranil dívku, vězení se vyhne

Policista autem srazil a vážně zranil dívku, vězení se vyhne
AUTO THUMB FROM VIDEO

Policista Petr Suranovský, který srazil předloni na podzim služebním vozem před Masarykovým nádražím v Praze tehdy dvaadvacetiletou Míšu, do vězení nepůjde. Podle pravomocného rozsudku, který ve středu vynesl pražský Městský soud, je sice vinen z nedbalostního trestného činu, nebude ale potrestán.

Odvolací senát potvrdil, že se Suranovský dopustil těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Do vězení ale nepůjde, soud od udělení trestu upustil.

Potvrdil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1. Soudkyně Suranovskému rozsudek ani zpřísnit nemohla, žalobkyně se proti němu totiž neodvolala.

Odvolání si podal jen policista. Podle obhájce byl přesvědčený, že nešlo o trestný čin, nýbrž jen o přestupek.

Mladou ženu policejní vozidlo srazilo na konci října 2017 zhruba ve dvě hodiny ráno, když vstoupila z tramvajového ostrůvku do vozovky před projíždějící auto. V tom Suranovský s kolegou spěchali k zásahu, jeli ale bez zapnutých houkaček a majáků.

Související obsah

Suranovský nemusí platit ani odškodné mladé ženě, která žádala půl milionu korun, a náhradu léčebných nákladů, které zdravotní pojišťovna vyčíslila na 1,4 milionu korun. Podle soudkyně se mají se svými nároky obrátit na Policii ČR, tedy zaměstnavatele Suranovského.

Sražená dívka skončila v nemocnici s poraněním mozku a se zlomeninami. Podle Míšiny matky, bude mít zřejmě dívka doživotní následky. To uvedla u soudu i zmocněnkyně poškozené.

Záběry z místa nehody:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz