Nehoda

Rodina bourala cestou na dovolenou. Přežila jen holčička (4)

Policie stále vyšetřuje příčinu páteční tragické nehody u Drobovic na Kutnohorsku, při níž zahynuli rodiče a jejich malé dítě. Dva další lidé jsou ve vážném stavu. S největší pravděpodobností je viníkem řidič druhého auta, který předjížděl a střetl se s protijedoucí cisternou.

Rodina z Třebíčska vyrazila v pátek dopoledne na dovolenou, do cíle ale nedojela. "V osobním voze zemřel řidič, ročník 1983, jeho žena, ročník 1986, a dítě," uvedla mluvčí kutnohorských policistů Vendulka Marečková.

Ve vážném stavu zůstává čtyřletá holčička, která během pár sekund přišla o rodiče i staršího bratra. V nemocnici zůstává i řidič kamionu.

"Řidič nákladního auta byl záchranáři zajištěn a poté byl ve vážném stavu přepraven do nemocnice," informovala mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Jak přesně se tragédie na silnici první třídy stala, se stále vyšetřuje. Pomoci by mohla výpověď řidiče druhého osobního auta, který spolu se svou rodinou vyvázl s lehkým zraněním.

Související obsah

Podle některých svědků by mohl být viníkem právě on - řidič, který se při předjíždění střetl s cisternou. Ta potom smetla auto, ve kterém cestovala další rodina. Tragédii v sobotu stále ještě připomínaly rozházené kousky ze zdemolovaných aut.

Cisterna byla téměř prázdná a právě to mohlo způsobit fatální následky. Plná bývá totiž mnohem stabilnější. Jenže při smyku se zřejmě začal zbytek tekutiny přelévat ze strany na stranu a přívěs si tak dělal, co chtěl.

Související obsah

Úsek silnice je přehledný a k předjíždění svádí. Řada netrpělivých řidičů tu předjíždí i několik aut a kamionů najednou. Jestli skutečně za smrtí tří lidí stojí právě nebezpečný manévr, ukáže až vyšetřování, které může i trvat týdny.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události

Píše se na Deník.cz