Zahraničí

Britský premiér pobouřil svět! U Macrona se prý choval trapně

Britský premiér pobouřil svět! U Macrona se prý choval trapně
Zdroj: Profimedia

Britský premiér Boris Johnson se na schůzi s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem podle komentátorů choval nevhodně. V jednu chvíli si položil nohu na stůl. A právě toto malé gesto vyvovalo ve světě pobouření a někteří premiéra označili za "trapáka".

Na důležitou schůzku ohledně brexitu vyrazil britský premiér Boris Johnson do Paříže. Ve čtvrtek se sešel s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem. Společně řešili novou dohodu, která by nahradila současnou. Tu vyjednala bývalá britská premiérka Theresa Mayová. 

Johnson s ní není spokojený a chce z ní odstranit tzv. irskou pojistku. Doufá, že ostatní evropští státníci budou mít na situaci stejný názor. Jenže francouzský prezident to vidí jinak. "Nenajdeme novou dohodu o odstoupení do třiceti dnů, která se bude lišit od stávající," řekl Macron po schůzi. 

Dodal také, že irská pojistka je zárukou pro zachování stability v Irsku a integrity jednotného trhu. Pojistka je tak pro něj životně důležitou zárukou, informovalo BBC

I když Macron britského premiéra moc nepotěšil, během schůze vypadal velmi uvolněně. V jednu chvíli si dal nohu na stůl, uvedl deník Sky News. Vše bylo součástí vtipkování mezi oběma muži. Macron premiérovi řekl, že by odkládací stolek mohl fungovat jako podnožka a Johson to hned vyzkoušel.

Související obsah

Jenže tento krátký moment většinu lidí pobouřil. "Hrubé a trapné. Představte si, že by Macron položil nohu na stůl v Buckinghamském paláci," napsala na twitter spisovatelka Sonia Purnellová. "Moje čelist spadla o něco níž než jeho chování," přidávali se další lidé na sociálních sítích.

Své chování britský premiér zatím nekomentoval, ale podle záběrů ze schůze bylo jasné, že šlo opravdu jen o žert. Po schůzi na twitteru označil Macrona za tvrdého partnera Velké Británie.

"Dnes jsem potkal prezidenta Emmanuela Macrona v Paříži. Pojďme brexit udělat rozumně a pragmaticky v zájmu obou stran. Pokračujme v prohlubování přátelství a partnerství mezi našimi národy," dodal Johson. 

Boris Johnson řeší v Paříži brexit. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz