Domácí

Rybáři z Moravy vytáhli monstrózního sumce, měřil přes dva metry!

Obřího sumce ulovili v noci na sobotu rybáři na řece Moravě u Hodonína. Měřil 232 centimetrů a vážil skoro metrák. Trvalo téměř hodinu, než se ho podařilo přitáhnout ke břehu. Pravděpodobně se u nás jedná o největší letošní úlovek.

Vytáhnout takového obra ven z vody byla práce pro dva chlapy. Měli co dělat, aby ho udrželi na molu a mohli si s životním úlovkem pořídit fotku. Sumec byl tak těžký, že ho sice zvedli, ale už se nepostavili na nohy.

Největší tuzemský vodní dravec má tlamu tak velkou, že jedním otevřením nasaje tříkilového kapra. Lovci ho nalákali na živou rybu, ale v silovém souboji měl dlouho navrch. Rybáře tahal i s loďkou po řece.

"Trvalo to hodinu, tahal pěkně," popsal rybář Josef Suchánek. Rybáři loví v řece Moravě poměrně často sumce metrové velikosti, ale nikdy by je nenapadlo, že dostanou na háček takovéto monstrum. Když ho začali měřit, nestačilo jim ani dvoumetrové pásmo.

Související obsah

Sumec váží minimálně devadesát kilo a jedná se pravděpodobně o největší ulovený kus v tomto roce. Loňský rekord drží rybář z Kladenska, který ulovil 2,5metrového obra. Úspěch vzbudil velké vášně, protože lovec majestátní rybu zabil. Rybáři z Hodonína řízky raději oželí a rybě darují svobodu.

Takto velká ryba může žít v řece Moravě ještě minimálně deset let a dosáhnout váhy přes 140 kilo.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz