Hotely

Poslední šance pro Silvestr a Vánoce na horách! Hotely už hlásí téměř plno

I přesto, že většina lidí se teprve nedávno vrátila ze svých letních dovolených, řada z nich už myslí na zimu. Mnoho Čechů totiž tráví Vánoce a příchod nového roku na horách. Ubytování v mnoha hotelech a chatách je už ale téměř vyprodáno. Některá ubytovací zařízení hlásí poslední volná místa.

Pokud plánujete strávit Vánoce nebo příchod nového roku na horách, měli byste si pospíšit s výběrem ubytování. I když je aktuálně venku téměř letní počasí, horské hotely, penziony a chaty už hlásí pro konec roku téměř obsazeno.

"Je spousta ubytovacích kapacit, kde si lidé rezervují Vánoce a Silvestr už ve chvíli, kdy na Nový rok opouští hotel. To znamená, že je minimálně polovina rezervací, které se dělají rok dopředu," upozorňuje mluvčí Asociace cestovních kanceláří České republiky (ACK ČR) Jan Papež.

Lidé, kteří budou s rezervací váhat ještě měsíc, už budou podle Papeže vybírat jen z velmi omezené nabídky. Zatímco v minulosti se to týkalo jen vyhlášených horských středisek, dnes se pokoje na horách plní v celém Česku. "Je to pouze o tom, kde se komu líbí," vysvětluje mluvčí ACK ČR. 

Jeho slova potvrzují i samotní provozovatelé ubytovacích zažízení. Například horský hotel Bouda Helena na východě Krkonoš je v závěru roku už nyní beznadějně obsazený. "Vánoce máme ještě volné, od 26. prosince jsme plní až do konce roku," potvrdil TN.cz zástupce hotelu s tím, že už od začátku letošního roku mají Silvestry zarezervovány na další dva roky. 

Související obsah

Hotely se rychle plní také v Beskydech. "Nějaké volné pokoje ještě pro Vánoce a Silvestr k dispozici máme," řekla recepční hotelu Sepetná v obci Ostravice na severu Moravy. Mimo domov vyrazí každý rok na Vánoce nebo na Silvestra více než čtvrt milionu Čechů. Podle psychologů je to nejlepší řešení, jak se vyhnout předvánočnímu stresu nebo depresím.

Připomeňte si oslavy příchodu roku 2019:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz