Pátrání

Zbyněk zmizel cestou na polikliniku! Policie hledá osádku červeného auta

Policisté v Rakovníku pátrají po 45letém Zbyňku Šagátovi, který záhadně zmizel v pondělí 16. září. Muž přijel autem k rakovnické poliklinice, na oddělení rehabilitace, kde se léčil, ale nikdy nedorazil.

Pohřešování nahlásil Zbyňkův přítel, který s ním žije v obci Milý na Rakovnicku. Muž odjel svou bílou Škodou Octavia III na rehabilitaci a kolem sedmé ranní zaparkoval na parkovišti za sokolovnou. Budova rehabilitace je od parkoviště asi 100 metrů vzdálená, do ordinace však Zbyněk nikdy nedorazil a ani se neomluvil.

Na parkovišti ale své auto skutečně nechal, dokazují to kamerové záznamy. Policisté navíc našli auto ten večer na místě zamčené, uvnitř Zbyněk nechal oba své mobilní telefony. 

"Kriminalisté v průběhu pátrání po pohřešovaném vyhodnocovali záznamy z kamer městského kamerového systému města Rakovník, na kterých je vidět kolem 7:00 hodin dne 16. 9. 2019 příjezd bílého vozidla na uvedené parkoviště. Těsně za ním bylo spatřeno malé, asi třídveřové vozidlo červené barvy. Řidič tohoto vozidla nebnebo jeho osádka, by mohl být svědkem, který muže viděl naposledy, neboť jel za ním na uvedené parkoviště," uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Související obsah

Zbyňkovo zmizení si nikdo z příbuzných nebo kolegů nedovede vysvětlit. "Kriminalisté mají důvodnou obavu, že se pohřešovaný mohl stát obětí násilného trestného činu a že s jeho zmizením může mít souvislost i výskyt neznámého červeného automobilu, jehož osádku by policisté rádi znali. Žádají proto širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném," dodala mluvčí. 

Zbyněk měří asi dva metry, je střední postavy a má krátké blonďaté vlasy. Nosí také dioptrické brýle. V den zmizení měl na sobě šedé kalhoty, modrou kostkovanou košili a tmavé sportovní boty. Na zádech měl batoh s notebookem. 

Jakékoliv informace mohou občané sdělit policistům na bezplatné telefonní lince 158.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz